Kup sobie najgorsze linie lotnicze świata. Prosto z Pakistanu

Państwowe linie lotnicze Pakistanu wystawione na sprzedaż! Na skutek chęci sprywatyzowania przewoźnika, chętni mogą zakupić tamtejsze linie lotnicze. Sęk w tym, że według wielu opinii, to najgorsze linie lotnicze świata. Czy znajdą się chętni na tak wątpliwej jakości zakup?

Komu linie lotnicze?

Sytuacja Pakistan International Airlines przypomina trochę gorącego ziemniaka, którego absolutnie nikt nie chce złapać. A już na pewno nie pakistański rząd, który jeszcze w 2015 roku wyraził zgodę na sprywatyzowanie narodowego przewoźnika lotniczego. Decyzja ta spotkała się z dużym sprzeciwem pracowników. Temat jednak powrócił i zdaje się, że wreszcie zostanie on doprowadzony do końca.

Ostateczna decyzja na temat sprzedaży pakistańskich linii lotniczych została podjęta całkiem niedawno, podczas obrad dotyczących prywatyzacji aktywów państwowych. Zgromadzeni politycy zgodzili się co do zasadności sprzedaży przewoźnika. Jest jednak pewien problem - Pakistan International Airlines to najgorsze linie lotnicze świata. Niski standard, ogromne problemy finansowe i liczne skandale to przywary, przez które znalezienie chętnych na zakup może być dużym problemem. Doprowadzenie tego bałaganu do porządku będzie kosztowne i czasochłonne.

Reklama

Polityczna wydmuszka czy produkt dla ludu?

Jednym z zadań Pakistan International Airlines było zapewnianie Pakistańczykom połączeń np. z Dubajem, gdzie mieszka wielu obywateli tego kraju. Opinia publiczna była jednak daleka od zadowolenia z działań przewoźnika. Firma ma problemy z płynnością finansową, została również zablokowana na terenie Wielkiej Brytanii. To przez pilotów latających na fałszywych licencjach.

Prywatyzacja w obecnych warunkach jawi się jako ostatnia deska ratunku. Zadłużenie Pakistan International Airlines wynosi 2,6 miliarda dolarów, a bez sprzedaży w ciągu kilku lat dług urośnie o kolejny miliard. Najwyższa pora, aby coś z tym zrobić.

W Polsce stabilnie jak nigdy

W obliczu tak gigantycznych problemów krajowego przewoźnika Pakistanu niezwykle cieszy fakt, że rodzimy LOT daleki jest od podobnych kłopotów. Co więcej, w ostatnim czasie notuje spory wzrost i ma za sobą rekordowy lipiec pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Oznacza to, że rok ten może stać się najlepszym w historii firmy.

Linie Lotnicze LOT radzą sobie dobrze nie tylko w kraju, ale również na trasach międzynarodowych. Jak pisaliśmy w dzisiejszym podsumowaniu, bardzo dużą popularnością cieszą się loty do Nowego Jorku, Toronto, Chicago, Londynu i Wilna.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: linie lotnicze | Pakistan | samolot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy