Reklama

Lecimy tutaj! Wizz Air otwiera połączenie z Polski na Maderę

Wizz Air otwiera kolejne połączenie dla podróżujących samolotami. Węgierska linia pozwoli latać na Maderę z Polski.

Okazuje się, że polscy podróżnicy bardzo lubią latać na Maderę, jedna z portugalskich wysp na Oceanie Atlantyckim. Świadczy o tym sukces bezpośredniego połączenia uruchomionego w czerwcu na lotnisku w Pyrzowicach. Wizz Air nie pozostaje głuchy na to zapotrzebowanie. Linia uruchamia nowe połączenie z Warszawy.

Przez długi czas Madera nie była dostępna w lotach bezpośrednich z Polski. Aby się do niej dostać, należało dokonywać przesiadek na zagranicznych lotniskach. Mogło to stanowić pewien kłopot dla osób ceniących sobie komfort i bezstresową podróż samolotem.

Reklama

Znamy termin pierwszego lotu

Nowa oferta Wizz Air zakłada stworzenie bezpośredniego połączenia pomiędzy Warszawą, a Maderą. Istotnym aspektem tego kierunku może okazać się wylot wprost z lotniska Chopina, co z miejsca w prowadza szereg ułatwień komunikacyjnych. Pierwszy lot zaplanowany został na 30 października.

Docelowo loty mają się odbywać w środy i niedziele, czyli docelowo dwa razy w tygodniu. Starty z Warszawy odbywały się będą o 11:05, natomiast powroty z Madery o 16:15. Jak informuje Fly4Free, już teraz bilety dostępne są w sprzedaży.

Jak długo leci się na Maderę?

Warszawę i Maderę w linii prostej dzieli dystans 3721 kilometrów. Jest to o 1000 kilometrów więcej niż do Egiptu. Samoloty startujące o 11:05 na Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, dopiero o 15:35 wylądują na Maderze. Z kolei samoloty startujące o 16:15 z Madery, będą lądowały na lotnisku w Warszawie około 22:35. Lot potrwa zatem nieco ponad 5 godzin.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy