Luksusowa wyspa Sindalah przyjmie pierwszych gości już w 2024 roku. Jest częścią megamiasta Neom

Sindalah to wyspa, która zostanie zagospodarowana w ramach tyle imponującego co kontrowersyjnego megamiasta Neom. Ma być pierwszym jego ukończonym elementem.

Ośrodek na wyspie Sindalah na Morzu Czerwonym ma przywitać pierwszych gości już na początku 2024 roku. Będzie pierwszym z 10 ukończonych regionów megamiasta Neom w północno-zachodniej Arabii Saudyjskiej. Za projekt kurortu odpowiada włoskie studio superjachtów i architektury Luca Dini Design and Architecture.

Kurort nastawiony na żeglarzy

— Sindalah będzie pierwszą luksusową wyspą i klubem jachtowym NEOM na Morzu Czerwonym, zapewniając malowniczą bramę do Morza Czerwonego, które stanie się najbardziej ekscytującym i atrakcyjnym miejscem turystycznym w regionie — powiedział saudyjski następca tronu Bin Salman.

Reklama

Wyspa o powierzchni 840 tys. m kw. ma zostać zagospodarowana pod kątem żeglarstwa. Będzie tu 86 miejsc co cumowania i klub jachtowy. 75 boi będzie dodatkowo wyznaczało miejsce dla najbardziej spektakularnych superjachtów. Lokalizacja została wybrana ze względu na bliskość Europy i Morza Śródziemnego. Ma to zapewnić stały napływ międzynarodowej społeczności żeglarskiej.

Atrakcje na wyspie

Goście będą mieli do dyspozycji trzy hotele, oferujące 413 pokoi oraz  ponad 300 apartamentów i willi z obsługą. W ośrodku znajdzie się  klub plażowy, klub jachtowy, spa i centrum odnowy biologicznej oraz 51 luksusowych sklepów. Powstaną także dwa 9-dołkowe pola golfowe i niemal 40 restauracji.

Do przyjazdów turystów zachęcać ma także różnorodność biologiczna. Twórcy zapewniają, że cała inwestycja ma być realizowana z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk projektowych.

Co to jest megamiasto Neom?

Luksusowy kurort ma być jednym z 10 regionów znajdującego się w północno-zachodniej części Arabii Saudyjskiej megamiasta Neom. Obejmuje ono m.in. przedstawione już dwa równoległe wieżowce The Line, ośrodek narciarski Trojena czy przemysłowo-portowy Oxagon.

Projektowane miasto jest coraz częściej krytykowane za łamanie praw człowieka. Jedna z organizacji zajmujących się ochroną praw człowieka poinformowała, że trzech członków plemienia Huwaitat zostało skazanych na śmierć po tym, jak odważyli się krytykować przesiedlenia związane z projektem.

Przeczytaj także:

Rewitalizacja kamieniołomu w Chinach. Jego wnętrza zachwycają

Wybrano najprzyjaźniejsze miasto na świecie. Zwycięzca zaskakuje

Najwyższy budynek mieszkalny na świecie ukoronuje Dubaj

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: neom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy