Miliony na kolei. PKP Intercity bije wszelkie rekordy?

Transport kolejowy ma się w Polsce dobrze, o czym świadczy rosnąca popularność PKP Intercity. Coraz częściej i chętniej korzystamy z usług tego przewoźnika. Okazuje się, że może on w tym roku niezwykle mocno wyśrubować rekord w liczbie obsłużonych pasażerów.

Kolejowy gigant transportu w Polsce

Wiele mówimy o kolejnych milionach polskich lotnisk, cieszą nas świetne wyniki rodzimego LOT-u i nie tylko. A co słychać u PKP Intercity? Okazuje się, że liczba obsługiwanych pasażerów przez tego przewoźnika poleciała w tym roku niesamowicie w górę. Jak podano w oficjalnych komunikatach, w okresie od stycznia do września 2023 roku, z usług PKP Intercity skorzystało aż 50 milionów pasażerów.

Choć do końca roku pozostał jeszcze dobry kwartał, to już można mówić o pobiciu zeszłorocznego wyniku. Ten osiągnięty w 2022 roku wyniósł 46 milionów. Oznacza to, że na trzy miesiące przed końcem roku, PKP Intercity zdołało poprawić rzeczony rezultat o aż 4 miliony. Brzmi nieźle, choć to jeszcze nie koniec.

Reklama

Plany rodzimej spółki są bardzo ambitne, o czym świadczy plan osiągnięcia aż 60 milionów pasażerów obsłużonych na koniec 2023 roku. PKP Intercity się nie zatrzymuje, a w rozwoju i pozyskiwaniu kolejnych klientów z pewnością pomagają nowe usługi. Mowa tu np. o zdecydowanie ułatwionym kupowaniu biletów. Te możemy zdobyć w niektórych aplikacjach, a od niedawna nawet z poziomu Google Maps.

Miliony osób w wagonach PKP

W zdobywaniu kolejnych klientów pomagają też ciekawe promocje okresowe. We wakacje opłacało się korzystać z usług PKP Intercity w grupach (np. 3-osobowych lub większych), a od października ruszyła specjalna promocja na bilety. Ich ceny zaczynają się już od 19 zł, nieco drożej (bo od 49 zł) w przypadku pociągów Pendolino.

Chociaż liczba biletów objętych promocją jest ograniczona, to wielu pasażerów z pewnością znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę na to, że taniej zapłacimy za przejazdy na interesujących oraz popularnych trasach, jak np. Warszawa-Gdańsk i nie tylko. Warto sprawdzić, które połączenia zostały objęte promocją, bo łączna liczba biletów jest spora.

Zobacz też: Bilet za 9 zł? Uważaj, to oszustwo!

Nowy tabor, infastruktura i technologie

Skoro o ambitnych planach mowa, warto przypomnieć sobie niedawne plany PKP na najbliższe lata. W 2030 roku firma chce obsługiwać nawet 100 milionów pasażerów rocznie. To dwukrotnie więcej, niż udało się w tym roku między styczniem a wrześniem. Czy to w ogóle możliwe?

Tak, tym bardziej zakładając idące w parze unowocześnianie taboru kolejowego. W ciągu siedmiu najbliższych lat w portfolio PKP Intercity ma pojawić się aż 800 pociągów rozwijających prędkość nawet 250 kilometrów na godzinę. Będzie szybciej, nowocześniej i... powszechniej. Taka kolej to prawdziwa alternatywa dla innych środków transportu.

Czytaj na Antyweb | Nowe Mapy Google już są. Do ideału trochę brakuje

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PKP Intercity | kolej | podróż
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy