Na zakupy i na narty. To centrum handlowe z największym krytym ośrodkiem na świecie

10 Design, studio architektoniczne stojące za wieloma wspaniałymi drapaczami chmur w Arabii Saudyjskiej, zaprojektowało dla Chin nietypowe centrum handlowe z krytym ośrodkiem narciarskim.

10 Design, studio architektoniczne stojące za wieloma wspaniałymi drapaczami chmur w Arabii Saudyjskiej, zaprojektowało dla Chin nietypowe centrum handlowe z krytym ośrodkiem narciarskim.
Zakupy i narty w jednym. Takie rzeczy tylko w Chinach /10 Design /materiały prasowe

Zakupy i narty w jednym. Takie rzeczy tylko w Chinach

Najpierw idziesz na zakupy, a potem pośmigać na stoku narciarskim, a wszystko w jednym budynku. Jak to możliwe? Chiny budują obiekt, które łączy w sobie centrum handlowe i największe na świecie kryte centrum narciarskie.

Projekt o nazwie Huafa Snow World jest obecnie w budowie w zatoce Qianhai w północno-zachodnim Shenzhen, a po ukończeniu będzie oferował odwiedzającym także restauracje, obiekty rozrywkowe, przestrzeń mieszkalną, luksusowy hotel i dużo terenów zielonych

W przeciwieństwie do nieco podobnego CopenHill firmy BIG, ośrodek narciarski będzie zamknięty w obszarze dachu o wysokości 83 m i długości 441 m. Przy powierzchni 80 tys. metrów kwadratowych, Huafa Snow World jest największym tego typu obiektem na świecie i nie da się ukryć, że jego wizualizacje robią piorunujące wrażenie. 

Reklama

Innowacja w zgodzie z naturą

Jak dowiadujemy się z informacji prasowej, nowa inwestycja powstaje w kluczowej lokalizacji, jest dogodnie skomunikowana z lotniskiem i międzymiastowym węzłem komunikacyjnym, zapewniając rozrywkę mieszkańcom, a także przyciągając turystów czy gości biznesowych z całego świata.

Jak wszystkie innowacyjne konstrukcje tego typu, obiekt będzie zawierał pewne elementy związane ze zrównoważonym rozwojem. Ogromny spadzisty dach krytego ośrodka narciarskiego zostanie wykończony panelami słonecznymi, co zmniejszy zapotrzebowanie na energię z sieci, zarówno dla samego ośrodka narciarskiego, jak i sąsiednich budynków komercyjnych.

System gospodarki wodnej będzie z kolei gromadził wodę deszczową do nawadniania terenów zielonych, natomiast rezerwat terenów podmokłych będzie zarządzał wodą deszczową. Oczekuje się, że Huafa Snow World zostanie ukończony do 2025 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chiny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama