Oto podziemny transport Loop w Las Vegas od Elona Muska. Wygląda kiepsko [WIDEO]

Miliarder hucznie zapowiadał budowę futurystycznego systemu podziemnego transportu dla pojazdów pod Miastem Hazardu, dzięki któremu miały zniknąć korki, ale przedsięwzięcie wielu mocno rozczarowuje.

W globalnej sieci pojawił się nowy materiał filmowy z systemem Loop w roli głównej. Możemy zobaczyć, jak wygląda podróż po tunelach w pojazdach Tesli budowanych przez firmę The Boring Company, która należy do Elona Muska. Niestety, nie ma tam żadnej futurystycznej technologii.

Widzimy oświetloną kolorowymi LED-ami halę. Do głównej stacji z centrum miasta można zjechać ruchomymi schodami. Na pasażerów czekają tam pojazdy Tesli, którymi mogą oni wyruszyć w drogę do miejsca przeznaczenia. Podróż odbywa się w pełnym trybie autonomicznym z prędkością przekraczającą 200 km/h. 

Reklama

Władze miasta chcą wykorzystać dobrodziejstwa płynące z systemu Loop, by skomunikować ze sobą najważniejsze części miasta. Dwa tunele, prowadzące w obu kierunkach, mają mieć po 1600 metrów długości i z trzema stacjami połączyć ulicę kasyn oraz lotnisko z centrum konferencyjnym. Wybór padł nieprzypadkowo, centrum należy do Agencji Turystyki Las Vegas i odwiedza je rocznie ponad milion osób. System Loop ma zostać oddany do użytku za kilka tygodni.

Fani miliardera, firmy i dziennikarze mówią o wielkim rozczarowaniu. Tak naprawdę to zwykły tunel, w którym poruszają się Modele 3 od Tesli w trybie autonomicznym. Na pewno takie przedsięwzięcie skróci podróż pomiędzy kluczowymi lokacjami w Las Vegas, ale nie ma tutaj żadnej mowy o wielkiej rewolucji na miarę XXI wieku.

Mimo wszystko Musk zapowiada, że jego system będzie transportował 4400 osób na godzinę w swojej flocie składającej się z 62 pojazdów Tesli. Te liczby już robią wrażenie, i jeśli uda się zrealizować ten plan, to będziemy mogli mówić o przełomie. Jest wielka nadzieja, że w ślady władz Las Vegas pójdą również inne miasta. Wówczas problemy korków zaczną się zmniejszać.

Nie oszukujmy się jednak, że to wszystko będzie zasługą tylko sieci tuneli. Najważniejszą kwestią w sprawnym transporcie nie jest prędkość podróży, tylko umiejętności kierowców, bo to właśnie oni są najsłabszym ogniwem na drogach. Technologie autonomiczne w pojazdach wyeliminują to wąskie gardło, a budowany przez Muska system Loop jest najlepszym przykładem tego, jak pięknie może wyglądać przyszłość.

Źródło: GeekWeek.pl/Mick Akers/Twitter / Fot. LasVegasSun

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy