Pierwszy latający samochód został dopuszczony do ruchu w Europie [FILM]

Rewolucja w podróżowaniu właśnie stała się faktem na Starym Kontynencie. Po wielu latach eksperymentów, pierwszy latający samochód może już legalnie przemierzać drogi i przestworza Europy.

Mowa tutaj o pojeździe holenderskiej firmy Pal-V. Latający samochód o nazwie Liberty w zaledwie chwilę można przekształcić z pojazdu sprawnie poruszającego się po drogach w wiatrakowiec, który zabierze nas w podniebną wycieczkę w dowolne miejsce kraju.

Liberty jest pojazdem trzykołowym. Dzięki temu, inżynierom udało się znacząco obniżyć jego masę, co ma ogromny wpływ na oszczędność paliwa oraz bardziej ekonomiczne loty powietrzne. Można śmiało rzec, że pojazd z Holandii to taki mały transformers. Wygląda nieco dziwnie, bo przypomina łódkę wiezioną na przyczepie, ale najważniejsze, że spełnia swoje zadanie.

Reklama

Firma Pal-V chwali się, że jej latający samochód został wyposażony w silnik o mocy 200 KM. Podczas lotu może rozpędzić się do 180 km/h i wzbić na maksymalną wysokość do 3500 metrów. Co najciekawsze, Liberty na pełnym baku, czyli 100 litrach benzyny, może przelecieć nawet ponad 500 kilometrów. Aby w ogóle wystartować lub wylądować, pojazd potrzebuje ok. 30 metrów pasa. Jest to jakieś ograniczenie, ale Pal-V zapewnia, że Liberty może wystartować nawet bezpośrednio ze zwykłej drogi.

Źródło: GeekWeek.pl/Pal-V / Fot. Pal-V

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy