Rekord we Wrocławiu. Lotnisko chwali się wynikami

Lotnisko we Wrocławiu ma powód do dumy. Choć do końca roku jeszcze trochę czasu, to ten już na pewno będzie rekordowy. Dolnośląski port lotniczy pobił rekordowy wynik osiągnięty w 2019 roku. Loty z Wrocławia cieszą się dużą popularnością.

Loty z Wrocławia popularne

W tym roku często mieliśmy okazję czytać informacje na temat wyników poszczególnych lotnisk w Polsce. Wiele z nich odnosiło się do analogicznego okresu w 2019 roku. Wówczas praktycznie wszystkie rodzime porty lotnicze notowały świetne rezultaty, a my obserwowaliśmy wzrost popularności lotów w Polsce i za granicę.

Później nadeszły czasy pandemii, które skutecznie utrudniły podróżowanie. Po upływie kilku lat rynek zaczął się jednak odradzać, a lotniska nie tylko dogoniły świetne wyniki z tamtego okresu, ale nawet zaczęły je przebijać. Idealnym przykładem jest Wrocław. Tamtejsze lotnisko jeszcze pod koniec listopada przekroczyło rekordową granicę ponad 3,5 miliona pasażerów.

Reklama

Rekord lotniska z województwa dolnośląskiego

Dokładnie 23 listopada ogłoszono, że lotnisko we Wrocławiu odprawiło pasażerów numer 3 548 026 i 3 548 027. Oznacza to, że tego dnia zrównano się z rekordem liczby odprawionych osób przez cały 2019 rok - rekordowy, choć już niedługo. 

Oznacza to, że dolnośląski port lotniczy ma jeszcze ponad miesiąc na to, aby wyśrubować wynik i być może ustawić sobie poprzeczkę na kolejny rok. Warto zaznaczyć, że wynik przebił nawet dość optymistyczne prognozy. Loty z Wrocławia cieszą się uznaniem, a takie liczby tylko to potwierdzają.

Nowe loty, czyli konieczność rozwoju

Nie można mówić o rosnącej liczbie pasażerów przed zapewnieniem odpowiedniej siatki połączeń. Ta z Wrocławia jest naprawdę ciekawa, a ostatnio do oferty doszedł prawdziwy hit. Chodzi oczywiście o loty z Wrocławia do Korei Południowej. To jednak nie koniec nowości.

Kilka nowych tras pojawi się w przyszłym roku m.in. te oferowane przez Norwegian. Pasażerowie będą mogli udać się do Kopenhagi i Oslo. Z lotniska operują też inni budżetowi przewoźnicy (Ryanair, Wizzair), jak również rodzimie linie LOT i nie tylko.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | lotnisko | port lotniczy | Polska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy