Virgin Hyperloop buduje ośrodek, który przyspieszy rozwój kolei przyszłości

Ostatnio zrobiło się nieco cicho w temacie Hyperloop, czyli superszybkiej kolei, która ma połączyć światowe metropolie. Teraz nastąpił wielki przełom, dzięki któremu można będzie przyspieszyć prace.

Virgin Hyperloop rozpoczęło budowę centrum certyfikacji kolei przyszłości w amerykańskim stanie Zachodnia Wirginia. „Dziś jest jeden z najbardziej ekscytujących dni w historii Virgin Hyperloop. Centrum Certyfikacji Hyperloop jest początkiem podróży Hyperloop do Zachodniej Wirginii, reszty Stanów Zjednoczonych i świata. Jesteśmy o krok bliżej momentu, w którym podróże Hyperloop staną się rzeczywistością dla ludzi na całym świecie” - powiedział Richard Branson, założyciel Virgin Group.

W Centrum Certyfikacji Hyperloop na co dzień będą pracowali najwięksi specjaliści od tematów kolejnictwa, ale również powstanie fabryka kapsuł i największy na świecie tor testowy. Richard branson jest pewien, że dzięki temu obiektowi znacząco przyspieszą prace nad rozwojem tej technologii. Pierwsze komercyjne połączenia pomiędzy amerykańskimi metropoliami mają zostać udostępnione do końca lat 20. XXI wieku.

Reklama

Na razie Virgin Hyperloop ma do swojej dyspozycji tor testowy leżący pod Las Vegas. Odbywają się tam eksperymenty z kapsułami XP-1, które rozpędzają się do prędkości niemal 390 km/h. Firma podpisała już umowy na budowę połączeń w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej i Indiach. Wszystko wskazuje na to, że komercyjna postać Hyperloop zmaterializuje się właśnie na Bliskim Wschodzie.

Źródło: GeekWeek.pl/Virgin Hyperloop / Fot. Hardt

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy