Zamrożony czas? W Alpach powstał niezwykły lodowy zegar

Wypad w Alpy bez zegarka? Żaden problem, amerykański artysta stworzył z lodu ogromny zegar słoneczny, który widać wyłącznie z góry. Z jednej z najwyższych gór można teraz sprawdzić, która jest godzina.

Pod Mattehorn, jednym z najsłynniejszych szczytów, który znajduje się w Alpach Pennińskich, powstał zegar słoneczny wykonany z... lodu i śniegu. Za projekt odpowiada amerykański artysta Daniel Arsham. Zegar został wykonany na wysokości 2583 metry nad poziomem morza. Całość można podziwiać wyłącznie z wysokości.

Lodowy zegar ponad znaną turystyczną miejscowością

Instalacja Daniela Ashrama ma być efemerycznym i wciąż zmieniającym się przykładem sztuki ziemi - połączeniem funkcji i rzeźbiarskiej formy. Całość ma średnicę 20 metrów, z ogromnym lodowym obeliskiem pośrodku, który przypomina kryształ kwarcu. Całość powstała jako symbol współpracy artysty z jedną z marek zegarków szwajcarskich.

Reklama

Niezwykła rzeźba powstała ponad miejscowością Zermatt w Szwajcarii. Wokół znajduje się wiele szczytów, które przekraczają 4 000 m n.p.m. Najbardziej znane to Dufourspitze (4634 m n.p.m.), Liskamm (4527 m n.p.m.), Weisshorn (4506 m n.p.m.) i Mattehorn (4478 m n.p.m.).

Zermatt jest jedną z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych w Szwajcarii i jednym z największych ośrodków wspinaczkowych i sportów zimowych. Co ciekawe już, samo miasto jest niezwykłe, bowiem jest tu zakaz poruszania się pojazdami spalinowymi. Dopuszczalne są wyłącznie pojazdy akumulatorowe oraz dorożki konne.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: czas | Alpy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama