Aplikacje dla rowerzystów - z czego warto skorzystać?

Z jakich aplikacji warto korzystać na smartfonach z Androidem oraz iOS jeśli używamy na co dzień dwóch kółek? Oto najlepsze propozycje dla osób aktywnych oraz rowerzystów. Te aplikacje pomogą Ci zmierzyć wyniki oraz podpowiedzą, jak je polepszyć.

Z których aplikacji korzystać jako rowerzysta? Na rynku jest dostępnych wiele opcji do wyboru. Poniżej proponujemy cztery aplikacje, które pomogą lepiej mierzyć trening oraz poziom aktywności.

Strava

Strava to najlepsza oraz najpopularniejsza aplikacja przeznaczona do mierzenia aktywności rowerowej. Program oferuje również tracking innych sportów - takich, jak chociażby bieganie, wędrówki piesze czy pływanie. Aplikacja jest dostępna za darmo zarówno na Androida, jak i iOS, jednak sam program posiada w sobie możliwość wykupienia abonamentu.

W ramach funkcji premium w programie otrzymamy dostęp do dodatkowych statystyk oraz funkcji.

Reklama

Komoot

Komoot to aplikacja przeznaczona nie tylko dla rowerzystów, ale również dla osób, które poruszają się pieszo. Zasada działania jest prosta: wystarczy pobrać dany region, zaplanować trasę oraz pokonać ją od punktu A do punktu B. Program umożliwia wykupienie dodatkowego abonamentu, a pobierane mapy posiadają różne ceny.

Z Komoot na całym świecie korzysta 10 milionów osób.

Map My Ride

Map My Ride to kolejna popularna aplikacja pozwalająca na wytyczanie tras rowerowych oraz śledzenie postępów. Użytkownicy mogą śledzić również bieganie oraz wycieczki piesze. Największą zaletą Map My Ride jest wsparcie dla innego oprogramowania oraz akcesoriów: butów, systemu Wear OS, akcesoriów Garmina, Fitbit oraz innych.

W programie znajdziemy dedykowany plan abonamentowy.

Zwift

Zwift to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Aplikacja przeznaczona jest dla osób chcących jeździć w domu, przy pomocy trenażera. Zwift to cała platforma, która pozwala przenieść jazdę na większy ekran oraz "symulować" poruszanie się po różnych szlakach. W ramach Zwift znajdziemy także specjalny sklep internetowy, który pozwala na zakupienie dodatkowych możliwości, a nawet personalnego treningu. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: strava | rower
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy