Jak usunąć Delta Homes z Chrome?

Złośliwe oprogramowanie, które zmienia wyszukiwarkę internetową bądź stronę startową w przeglądarce jest dość często spotykane. Łatwo się na coś takiego naciąć, na przykład podczas instalowania normalnego darmowego oprogramowania. Często w jego instalatorze dorzucona jest także instalacja tego typu uciążliwych robaków internetowych. Jednym z nich jest Delta Homes – najczęściej pojawiającym się pytaniem na jej temat jest w związku z tym jak usunąć Delta Homes z Chrome i innych przeglądarek?

Nie jest to takie proste, jak moglibyśmy sobie życzyć, ponieważ ten robak zakopuje się głęboko na naszym dysku i ani myśli, żeby się z niego usunąć. W związku z tym najlepiej walczyć z nim przy użyciu specjalnych narzędzi. Cały ten proces wytłumaczymy krok po kroku poniżej. Zapraszamy!

Jak usunąć Delta Homes z Chrome i innych przeglądarek?Najszybciej i najprościej jest pozbyć się Delta Homes i innych tego typu problemów za pomocą specjalnego narzędzia do usuwania takich zagrożeń. Wśród najpopularniejszych rozwiązań można wymienić darmowego AdwCleanera.

Reklama

Jak usunąć Delta Homes z Chrome i innych przeglądarek? W pierwszej kolejności należy wykonać następujące kroki:

  1. Otwórz stronę AdwCleanera i przyciśnij “Bezpłatne pobieranie".
  2. Uruchom plik po jego pobraniu i wybierz opcję “Skanuj teraz".
  3. Kiedy już skanowanie się zakończy i program wykryje zagrożenia, wybierz opcję ich dezynfekcji.

Jeśli problem nie zostanie usunięty, trzeba kontynuować ofensywę. Kolejnym krokiem jest uruchomienie głębokiego skanu w swoim programie antywirusowym - nie jest to narzędzie dedykowane do usuwania adware, ale czasami potrafi sobie z tym poradzić.

Kolejna opcja to przywrócenie przeglądarki do ustawień fabrycznych bądź odinstalowanie jej i zainstalowanie ponownie. Warto także wejść w listę programów systemu Windows i sprawdzić, czy nie widać tam czegoś podejrzanego, czy to Delta Homes, czy czegokolwiek innego, a następnie wybrać opcję “Odinstaluj".

Można także próbować ręcznie odinstalowywać rozszerzenie Delta Homes z przeglądarki i w jej ustawieniach zmieniać stronę startową na normalną. Zazwyczaj jednak jest to mało skuteczne, ponieważ robak jest zagnieżdżony na poziomie systemu, a nie przeglądarki i tak łatwo się go nie da wykurzyć.

Lepiej polegać właśnie na oprogramowaniu zwalczającym śmieciowe oprogramowania, ponieważ ono w większości przypadków szybko i sprawnie rozwiąże problem.

Usuwanie Delta Homes - podsumowanie

Po zapoznaniu się z naszymi wskazówkami powinniście znać już doskonale odpowiedź na pytanie, jak usunąć Delta Homes z Chrome i innych przeglądarek internetowych. Chociaż ten dodatek nie jest tak szkodliwy i niebezpieczny jak wiele innych przykładów złośliwego oprogramowania, to mimo wszystko warto jak najszybciej pozbyć się go ze swojego urządzenia. Choćby po to, żeby nie denerwować się przy każdym odpaleniu przeglądarki.

Inne poradniki:

Jak ustawić tło w Zoom

Jak zablokować nasz numer telefonu?

Mapy Google - jak ukryć swoją lokalizację?


Źródło informacji

Efectownia
Dowiedz się więcej na temat: Google Chrome
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy