Jak zainstalować Messengera?

Komunikacja za pomocą SMS-ów odchodzi do lamusa, zarówno, jeśli chodzi o komunikację z osobami bliskimi, jak i z różnymi firmami. Większość osób zamiast tego używa różnych komunikatorów – w Polsce największą popularnością cieszy się ten stworzony przez Facebooka. Tylko jak zainstalować Messengera?

Cały ten proces (który jest bardzo szybki i prosty, więc nie ma powodów do obaw) wytłumaczymy Wam krok po kroku poniżej. Omówimy także, jak założyć Messengera po instalacji, czyli jak skonfigurować swoje konto. 

Jak zainstalować Messengera? Instrukcja krok po kroku

Odpowiedź na pytanie, jak zainstalować Messengera jest naprawdę banalna. Wystarczy wykonać poniższe kroki - całość nie powinna zająć dłużej niż kilka minut:

Reklama
  1. Otwórz sklep Google Play.
  2. Wyszukaj Messengera, przejdź do niego i naciśnij na “Zainstaluj".
  3. Poczekaj, aż aplikacja się pobierze i przejdź dalej, kiedy rozpocznie się jej instalacja.
  4. Naciśnij “Gotowe" po ukończeniu instalacji.W razie jakiegoś problemu ze sklepem Google Play można także pobrać plik .APK Messengera z rzetelnych portali, które takie pliki udostępniają, np. APK Pure. Następnie konieczne będzie przeniesienie takiego pliku na smartfona, zlokalizowanie go w Menedżerze plików, otworzenie i przejście przez instalację.

Jak założyć Messengera po instalacji?

Znamy już odpowiedź na pytanie, jak zainstalować Messengera, natomiast często pojawia się też pytanie, jak założyć Messengera, czyli jak stworzyć w nim konto. Jeśli już mamy konto na Facebooku, to nie musimy się tym przejmować. Wystarczy, że po zainstalowaniu aplikacji otworzymy ją i wpiszemy te same dane do logowania, które wykorzystujemy do Facebooka.

W przypadku, gdy nie mamy konta na FB, po otworzeniu Messengera będziemy musieli odszukać przycisku związanego z rejestracją, a następnie przejść przez cały proces zakładania konta na FB. Alternatywnie możemy otworzyć aplikację Facebooka (która jest domyślnie zainstalowana na większości smartfonów z Androidem) i zarejestrować się bezpośrednio za jej pomocą.

Nie ma aktualnie możliwości szybkiego skonfigurowania Messengera przy wykorzystaniu jedynie numeru telefonu, tak, jak działa to w przypadku wielu innych komunikatorów (m.in. Signala, Telegrama czy WhatsAppa).

Instalacja Messengera - podsumowanie

Odpowiedzi na pytania, jak zainstalować Messengera, a także, jak założyć Messengera po instalacji, są bardzo proste. Nic w tym dziwnego - Facebook (który jest właścicielem tego komunikatora) mocno dba o uproszczenie wszystkich procesów i formalności. Dzięki temu użytkownicy natrafiają na mniej problemów w trakcie użytkowania aplikacji i są bardziej zadowoleni.

Źródło informacji

Efectownia
Dowiedz się więcej na temat: Messenger | komunikator
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama