Jak zmienić lokalizację w telefonie? Poradnik krok po kroku

Jest wiele aplikacji mobilnych, w przypadku których lokalizacja użytkownika odgrywa pewne znaczenie. W niektórych przypadkach może być nam to nie na rękę, ponieważ na przykład znajdujemy się w lokalizacji X, a wolelibyśmy, aby aplikacja widziała nas jako osoby z lokalizacji Y. Można więc zapytać: jak zmienić lokalizację w telefonie?

Nie jest to na szczęście takie trudne, jak można by się obawiać. Poniżej omówimy ten proces krok po kroku, a także wskażemy kilka konkretnych przypadków, w których fałszowanie lokalizacji (tzw. geo-spoofing) może okazać się przydatne. Zapraszamy!

Do czego może się przydać zmiana lokalizacji w telefonie?

Zmiana prawdziwej lokalizacji w telefonie na inną (czyli właśnie wspomniany geo-spoofing) może być przydatna choćby w takich grach, jak Pokemon Go, gdzie od lokalizacji zależy przebieg gry i osiągnięcie sukcesu wymaga znajdowania się w określonym miejscu lub częstej zmiany lokalizacji. Warto mieć na uwadze, że czasami możemy zostać przez to zbanowani.

Reklama

Niekiedy można też spotkać się z pytaniem, jak zmienić lokalizację na Snapie, ponieważ ta platforma społecznościowa wyświetla lokalizację użytkowników - czasami moglibyśmy z jakiegoś względu chcieć, aby nie została wyświetlona nasza prawdziwa lokalizacja, a inna, choćby w ramach żartu.

Jak zmienić lokalizację w telefonie?

Odpowiedzieć na pytanie, jak zmienić lokalizację w telefonie, można najprościej w taki sposób: poprzez specjalną aplikację. Aplikacja do geo-spoofingu pozwala ustawić naszą lokalizację w dowolnym miejscu na świecie. Niektóre z nich oferują także możliwość wyświetlania na ekranie specjalnego joysticka, za pomocą którego możemy powoli poruszać się po mapie, tak, aby symulować chodzenie.

Aplikacji, które oferują geo-spoofing, jest naprawdę wiele. Można wśród nich wymienić m.in. Fake GPS Location, Fake GPS i Fake GPS Location Spoofer Free. Poszczególne narzędzia różnią się ceną (są aplikacje darmowe, ale z reguły posiadają one reklamy lub mają zablokowane niektóre funkcje, są też aplikacje płatne), zakresem możliwości czy łatwością obsługi.

Zmiana lokalizacja smartfona krok po kroku

W pierwszej kolejności wybierz aplikację do geo-spoofingu, na przykład którąś z tych wskazanych powyżej. Pobierz ją i zainstaluj.

Następnie odblokuj opcje programistyczne w smartfonie, znajdź wśród nich opcję “Wybierz aplikację pozorującą lokalizację", naciśnij na nią i wybierz z listy świeżo zainstalowane narzędzie.

Włącz dostęp do lokalizacji w smartfonie wchodząc w Ustawienia, a następnie zakładkę Lokalizacja i przesuwając suwak obok “Dostęp do lokalizacji". Alternatywnie możesz po prostu rozwinąć pasek skrótów poprzez przesunięcie palca w dół w górnej części ekranu i naciśnięcie na ikonkę lokalizacji (w podobny sposób można szybko włączyć m.in. Wi-Fi lub Bluetootha).

Ostatni krok to wejście w aplikację do geo-spoofingu, wybranie miejsca na mapie, w którym chcemy się znaleźć i uruchomienie zmiany lokalizacji, zazwyczaj za pomocą jakiegoś przycisku na ekranie. To, jak dokładnie będzie to wyglądało, zależy od tego, jaką aplikację do zmiany lokalizacji wybierzemy.

Jak zmienić lokalizację telefonu - podsumowanie

Liczymy, że ten poradnik, jak zmienić lokalizację telefonu, okazał się dla was przydatny. Nie jest to jak widać szczególnie skomplikowane, a do tego do wyboru jest sporo aplikacji, więc każdy powinien sobie z tym poradzić. Trzeba jednak wskazać, że twórcy gier mobilnych czy aplikacji niekiedy próbują się przed geo-spoofingiem bronić i nadają karty za tego typu praktyki.

Źródło informacji

Efectownia
Dowiedz się więcej na temat: smartfony | lokalizacja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama