Góry w Polsce bez tajemnic. 10 pytań, a ostatnie cię zaskoczy

Nie wyobrażasz sobie wakacji przynajmniej bez jednego wypadu w góry? A może odwiedzasz je przy każdej możliwej okazji. Sprawdź, czy aby na pewno wszystko wiesz o Sudetach, Karpatach i Górach Świętokrzyskich. Tylko 10 pytań, ale niektóre mogą cię zaskoczyć.

Choć może w Polsce nie mamy najwyższych gór na świecie, a Rysy czy Gerlach blado wypadają przy Mont Blanc, to południowa część naszego kraju zdecydowanie zachwyca i każdego roku przyciąga tłumy turystów. Nic dziwnego, że niemal każdego roku w województwie dolnośląskim, małopolskim, podkarpackim czy świętokrzyskim powstają nowe atrakcje dla turystów, które umilą czas nie tylko na szlaku, ale i w otoczeniu gór.

Reklama

Zróżnicowane pasma Sudetów i Karpat sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie - od łagodnych wzniesień po trudne szlaki wymagające przygotowania. A może wybrać Góry Świętokrzyskie, które (choć niższe) oferują magiczny klimat i możliwość wypoczynku w ciszy i otoczeniu natury?

Zanim jednak ruszysz na szlak, sprawdź w naszym quizie, czy na pewno wszystko wiesz o polskich górach, a może zainteresuje cię również, dlaczego stały się tak popularne i zrobił się w nich tłok.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: polskie góry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy