Inteligentne Miasta

Na Zanzibarze powstanie niezwykły wieżowiec

​Na Zanzibarze powstanie wieżowiec w kształcie kostek domina. Nazwany po prostu Domino zostanie wzniesiony na sztucznej wyspie i będzie drugim najwyższym budynkiem w Afryce.

Zanzibar to wyspa na Oceanie Indyjskim, należąca do Tanzanii. Wkrótce powstanie tam drapacz chmur w kształcie kostek domina, który pod względem rozpoznawalności ma równać się z takimi konstrukcjami jak Burdż Chalifa w Dubaju czy Shanghai Tower w Szanghaju. Budynek ma uczynić Zanzibar celem podróży turystycznych i rozrywkowych.

Zanzibar jest znany na świecie z wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Kamiennego Miasta, starej części miasta, która ma historyczne znaczenie i była pod wpływem różnych lokalnych kultur. Budynek Domino ma być manifestacją znaczenia kraju. 

Projekt Domino zostanie przygotowany przez firmę architektoniczną xCassia, która stworzyła wiele hoteli na całym świecie. Budynek prawdopodobnie powstanie na 20-hektarowej działce, oddalonej o 15 km od Kamiennego Miasta. 

Reklama

W centrum spirali wzniesie się ku niebu Domino Tower, która będzie oferować 560 mieszkań oraz hotel z 360 pokojami z widokiem na Kamienne Miasto i wybrzeże Zanzibaru. Na szczycie wieży znajdować się będzie platforma widokowa. Materiały i palety kolorów wraz z zielonymi ścianami, które zostaną użyte do budowy, pomogą strukturze wtopić się w otoczenie. Na wyspie znajdą się 104 nadwodne wille połączone z latarnią morską, która będzie służyła jako węzeł komunikacyjny, a także oferowała udogodnienia dla mieszkańców.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zanzibar | wieżowiec | budynek | Architektura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy