Bill Gates wie, kiedy w bogatych krajach skończy się pandemia

Bill Gates powiedział, że dla "bogatego świata" pandemia COVID-19 skończy się w 2021 r. Co z resztą?

Chyba każdy chciałby wiedzieć, kiedy skończy się pandemia COVID-19. Bill Gates - współzałożyciel Microsoftu i pomysłodawca Fundacji Billa i Melindy Gatesów - wyjaśnił, że jego zdaniem odpowiedź nie jest jednoznaczna. Tempo wygaszania pandemii będzie różne, w zależności od tego, czy mieszkasz w kraju rozwijającym się, czy rozwiniętym.

- Tempo pojawiania się innowacji w zakresie skalowania diagnostyki, nowych terapii i szczepionek, jest naprawdę imponujące. To sprawia, że dla bogatego świata pandemia COVID-19 powinna skończyć się w 2021 r. Cała reszta będzie musiała pomęczyć się rok dłużej - powiedział Gates.

Gates, który finansuje badania medyczne i programy szczepień za pośrednictwem swojej fundacji, nie jest wyrocznią. Nawet, jeżeli jego przewidywania się spełnią, konsekwencje pandemii COVID-19 będziemy odczuwać jeszcze długo po tym, jak uporamy się z wirusem.

W niedawnym wywiadzie, Gates ostro wypowiedział o się o amerykańskim systemie testów na SARS-CoV-2 i wyraził swoje frustracje z powodu tego, jak prezydent Donald Trump radzi sobie z obecną sytuacją. Zdaniem Gatesa, dużo przypadków zachorowań na COVID-19 w USA wynika z braku testów i śledzenia kontaktów osób zakażonych, a także społecznej niechęci do zakrywania twarzy.

Reklama

Filantrop jest jednak zdania, że szczepionka chroniąca przed SARS-CoV-2 w końcu zostanie opracowana, choć może ona odnieść sukces tylko w bogatszych krajach. Gates ciepło wypowiedział się o dostępnych lekach przeciwwirusowych, które stosuje się do zwalczania koronawirusa wywołującego COVID-19.

- Inne leki przeciwwirusowe pojawią się za 2-3 miesiące. Już teraz mamy prawie dwukrotną poprawę wyników szpitalnych, a to dzięki remdesiwirowi i deksametazonowi - podsumował Gates.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Bill Gates | pandemia | COVID-19 | SARS-CoV-2 | szczepionka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy