Czy Curiosity sfotografował na Marsie kobietę?

Kolejne sensacyjne doniesienia o nietypowych znaleziskach na zdjęciach z Marsa. Po piramidach, dinozaurach i krabach przyszła pora na zdjęcie... kobiety. Ile w tym prawdy?

Internauci oraz badacze-amatorzy od razu stwierdzili, że na krążącym po sieci zdjęciu widać   kobietę. Niektórzy zauważyli także, że na zdjęciach widać jej dom. Ile w tym prawdy? Serwis technologiczny CNET skontaktował się z NASA. Odpowiedź była jednoznaczna:  - Tego typu "odkrycia" dokonane przez amatorów to codzienność. Wydaje się im, że odnaleźli ślady życia na innej planecie po wielogodzinnym studiowaniu powszechnie dostępnych zdjęć. Łatwo pomylić formację z kamieni z czymś, co wygląda jak chociażby człowiek - odpowiedział CNET-owi Guy Webster z NASA.

Reklama

Warto przypomnieć, że w zeszłym tygodniu w sieci pojawiły się zdjęcia "kraba" na Marsie (więcej o tym wydarzeniu w tym materiale). Wcześniej "zaważono" nie jedną, a dwie piramidy (więcej tutaj), a także czaszkę dinozaura oraz lewitujące kamienie. I to tylko w ostatnich tygodniach. Przez cztery dekady badania Marsa nie zabrakło podobnych rewelacji, jak chociażby Marsjańska Twarz, o której zaczęto pisać w drugiej połowie lat 70.

Eksperci NASA obiecali, że przyjrzą się dokładnie zdjęciu krążącemu po internecie zdjęciu z "Marsjańską kobietą".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mars

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy