Kosmos

Fizycy potwierdzają, że wszechświaty równoległe istnieją

Bazując na nowych odkryciach, fizycy wywnioskowali, że wszechświaty równoległe nie tylko istnieją, ale również oddziałują ze sobą. To wyjaśniałoby praktycznie wszystkie niezwykłe zjawiska kwantowe.

Rzeczywistość w świecie kwantowym znacznie wykracza poza logiczne pojmowanie i ciąg przyczynowo-skutkowy. Zachodzą tam zjawiska, które w świecie rządzonym przez klasyczną fizykę nie miałyby racji bytu. Howard Wiseman i Michael Hall z Grifiith's Centre for Quantum Dynamics oraz Drik-Andre Deckert z Uniwersytetu Kalifornijskiego przekonują, że wszystkie tajemnice da się wyjaśnić zakładając istnienie ogromnej liczby oddziałujących ze sobą wszechświatów równoległych.

Fizycy stworzyli nową teorię i nadali jej nazwę - Many Interacting Worlds. Zakłada ona, że nasz wszechświat jest jednym z wielu. Trudne do opisania przez fizyków zjawiska kwantowe rodzą się z oddziaływań między bliskimi i podobnymi do siebie wszechświatami równoległymi.

Teoria Many Interacting Worlds zakłada, że istnienie poszczególnych wszechświatów równoległych da się empirycznie sprawdzić. Uznanie jej za słuszną oznaczałoby lepsze zrozumienie zjawisk kwantowych zachodzących nie tylko w fizyce, ale i chemii oraz naukach niezwiązanych bezpośrednio z nimi.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Wszechświat | Kosmos | fizyka kwantowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy