Google w sojuszu w Virgin Galactic

Google ma już firmę wyspecjalizowaną w produkcji satelitów. Teraz przyszła kolej na przewoźnika, który zabierze ich w kosmos. Wiele wskazuje na to, że będzie nim Virgin Galactic.

Amerykańska firma chce się porozumieć z Virgin Galactic w sprawie wynoszenia w przestrzeń kosmiczną niewielkich satelitów - donosi Sky News. Miałyby one połączyć z internetem miliony ludzi z całego świata, szczególnie w miejscach, gdzie jest to obecnie niemożliwe. Google chce zrealizować swój ambitny plan za wszelką cenę, a jednym z najważniejszych posunięć w tym kierunku był zakup firmy Skybox Imaging, specjalizującej się w produkcji satelitów.

Rozmowy o współpracy prowadzone są od wielu tygodni, ale wiele wskazuje na to, że zakończą się porozumieniem. To ma jednak swoją cenę - 30 mln dol. Pieniądze Google mają przyspieszyć prace nad maszynami, które jeszcze przed końcem tego roku mogą zabrać w kosmos nie tylko satelity, ale również żądnych wrażeń turystów. Każdy z nich będzie musiał zapłacić za bilet 200 tys. dol.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google | Virgin Galactic

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy