Medycyna przyszłości

Printed Health: wstęp do druku 3D w medycynie - konferencja już 9 kwietnia

A gdyby tak wydrukować protezę dla dziecka w kształcie dłoni superbohatera? Albo model serca i przećwiczyć na nim skomplikowaną operację? Już od kilku lat tworzenie modeli i obiektów dla konkretnego pacjenta staje się popularną praktyką w medycynie. A jest to możliwe dzięki drukowi 3D.

Druk przestrzenny jest niesamowicie elastyczną i stosunkowo tanią techniką. Jej zastosowanie pozwala na tworzenie spersonalizowanych urządzeń i sprzętów dopasowanych do potrzeb indywidualnego pacjenta lub użytkownika. Zdrowie i medycyna, to temat który prędzej czy później dotyka każdego z nas i jednocześnie, jest to obszar o niesamowitym potencjale biznesowym.

- Printed Health to społeczność mająca na celu integrację środowiska zainteresowanego wykorzystaniem druku 3D w medycynie i wprowadzaniu tak powstałych innowacji na rynek - powiedziała Justyna Skowyra, współtwórca PH.

Reklama

- Naszym celem jest umożliwienie ludziom z różnych środowisk spotkanie się, dyskusję i stworzenie wspólnych projektów. Łącząc ekspertów od zdrowia ze specjalistami od druku przestrzennego, projektowania oraz przedsiębiorcami jesteśmy w stanie umożliwić tworzenie projektów mogących znaleźć zastosowanie na rynku -  dodał Effiom Uman-Ntuk, drugi pomysłodawca PH.

Już 9 kwietnia w Krakowie odbędzie się największe wydarzenie, będące swoistym kompendium wiedzy o druku medycznym - Printed Health: wstęp do druku 3D w medycynie.

"Konferencję polecamy wszystkim tym, którzy chcieliby wprowadzać na rynek, bądź tworzyć nowe rozwiązania w dziedzinie szeroko pojętej medycyny spersonalizowanej. W Polsce rodzi się coraz więcej pomysłów, a możliwości jest ogrom. Konferencja PH to wydarzenie dla wszystkich, którzy myślą o zaistnieniu na medycznym rynku druku 3D."

Do grona prelegentów należą lekarze i stomatolodzy wykorzystujący druk w swojej praktyce, jak również autorytety z branży technologicznej. Oprócz ciekawych wykładów uczestnicy będą mogli zobaczyć drukarki 3D w akcji. Pojawią się specjalistyczne drukarki takich marek jak enVisiontec lub Object30 Orthodesc oraz konsumenckie, stosowane do prototypowania od Zortraxa, 3D Kreatora czy 3Novatica.

Wiecej informacji o wydarzeniu i rejestracja na: konferencje.printedhealth.com oraz fb.com/printedhealth.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Druk 3D | drukarki 3D | Implant | protezy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy