Na Marsie zlokalizowano coś, co wygląda na rozbity statek kosmiczny

Na powierzchni Marsa odkryto osobliwy obiekt o szerokości 182 metrów. Bazując na jego kształcie oraz umiejscowieniu na powierzchni czerwonej planety, część z ufologów sugeruje, że możemy mieć doczynienia z pojazdem obcej cywilizacji.

Fotografia rzekomego statku kosmicznego pochodzi z 16 października 2000 roku i została wykonana przez bezzałogową sondę kosmiczną NASA Mars Global Surveyor. Obecnie trudno stwierdzić, czy tajemniczy obiekt nadal znajduje się w tym samym miejscu, a jeśli tak, to w jakim jest stanie. Weryfikacja tego znaleziska może być bardzo trudna, biorąc pod uwagę, że wymagałaby ona załogowej misji na Marsa lub przynajmniej skierowania w stronę obiektu jednego z marsjańskich łazików.

Zresztą fotografia z 2000 roku to nie jedyne intrygujące obrazy z powierzchni Marsa. Sporej dawki emocji dostarcza łazik Curiosity, który regularnie dostarcza tysiące nowych zdjęć przedstawiających anomalie występujące na powierzchni tej planety. Większość z nich jest tłumaczona zjawiskiem pareidolii, czyli doszukiwania się znajomych kształtów w przypadkowych strukturach, np. skałach.

Reklama


Innemedium.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama