Te hotele oferują najpiękniejsze widoki, jakie tylko możesz sobie wyobrazić

Marzy Ci się nocleg z pięknym widokiem? Te hotele sprawią, że wakacje zostaną w pamięci do końca życia! Zobacz najwyższe oraz najwyżej położone hotele na świecie.

Wiele osób wybierając hotel traktuje go nie tylko jako nocleg, ale miejsce, gdzie można odpocząć, zrelaksować się. Nie dziwi więc bogata oferta hoteli, które oferują restauracje z kuchniami z całego świata, baseny, zabiegi spa i wellness, możliwość pozostawienia dzieci z animatorami, wypożyczalnie sprzętu i wiele, wiele więcej. Wakacje w tych hotelach z pewnością zapamiętasz na długo, choćby ze względu na widok który oferują. To najwyższe i najwyżej położone hotele na świecie. Nie wszystkie oferują luksusy, ale wynagradzają to niesamowitymi widokami

Reklama

Najwyższe hotele na świecie

Poniżej zobaczysz zestawienie pięciu najwyższych hoteli świata. Jednak spośród 5 rekordzistów wszystkie są w Dubaju, a spośród 10, aż 7 wybudowano w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Aby więc nie było zbyt monotonnie, poniżej zobaczysz tylko dwa dubajskie hotele, natomiast trzy pozostałe pochodzą z innych krajów.

Four Seasons Hotel, Manama, Bahrajn - 270 metrów

Choć to Dubaj przyzwyczaił nas do tworzenia sztucznych wysp, na których postawione są hotele, w Bahrajnie również taką znajdziemy. Znajduje się na niej Four Seasons Hotel, ósmy na liście najwyższych hoteli świata. Goście mają do wyboru 263 pokoje na jednym z 68 pięter z widokiem na stolicę Bahrajnu i Zatokę Perską. Odpocząć tu można zarówno na piaszczystej plaży, jak i pływając w odkrytym basenie, jeśli ktoś preferuje mniej słoną wodę.

Bryła budynku jest dość prosta, przypomina gigantyczną literę H, chociaż blisko szczytu dwa ramiona połączone są dodatkowym podniebnym przejściem. Wnętrze zostało zaprojektowane w stylu art deco.

Wuxi Maoye City, Wuxi, Chiny

To pierwszy tak wysoki budynek w Wuxi, mieście w prowincji Jiangsu na wschodnim wybrzeżu Chin. Wybudowany w 2014 roku hotel ma 68 pięter. Należy do kompleksu sześciu wież, które mają być centralnym elementem nowej centralnej dzielnicy biznesowej miasta. Wewnątrz znajduje się Hotel Marriott.

Baiyoke Sky Hotel, Bangkok, Tajlandia - 309 metrów

Na liście najwyższych hoteli świata zajmuje szóstą pozycję. Został ukończony w 1997 roku. Na 88 piętrach znajdują się łącznie 673 pokoje. Goście, którzy chcą dodatkowo podziwiać widoki z hotelu, mogą wyjść na taras widokowy zlokalizowany na 77. piętrze. Za mało? To może taras widokowy na 84 piętrze z 360-stopniowym widokiem?

Po zapierającym dech w piersiach widoku można zejść piętro niżej do baru lub kilka pięter niżej do  restauracji Bangkok Sky & Bangkok Balcony. Oczywiście obie propozycje również można połączyć z podziwianiem krajobrazu Bangkoku, oferują posiłek na świeżym powietrzu.

JW Marriott Marquis Hotel Dubai, Dubaj, ZEA - 355 metrów

72-piętrowy hotel mieści się w dwóch bliźniaczych wieżach w Dubaju. Łącznie oferuje 1608 pokoi (804 w każdym budynku), spa o powierzchni 3,7 tysiąca metrów kwadratowych i basen. Wieże są tak ustawione, aby goście mieli jak najlepszy widok na Burj Khalifa, Business Bay i morze.

Zrelaksowani w spa goście mogą zjeść w jednej z dwunastu wielokrotnie nagradzanych restauracji i barów. Jednak zdecydowanie najbardziej wyróżnia się koktajl bar Vault na 71. i 72. piętrze. Drugi na liście najwyższych hoteli na świecie.

Gevora Hotel, Dubaj, ZEA - 356 metrów

Najwyższy hotel na świecie znajduje się w Dubaju. Pobił rekord JW Marriott Marquis, który znajduje się około zaledwie 3 kilometry dalej. Różnica pomiędzy nimi wynosi około metra. Posiada łącznie 528 pokoi na 75 piętrach. Hotel oferuje wiele udogodnień, jak np. kawiarnie, restauracje, baseny, centrum fitness.

Pierwotnie Gevora Tower miał być budynkiem mieszkalnym, ale ostatecznie deweloper postanowił, że zostanie przekształcony w najwyższy hotel świata. Jego budowa rozpoczęła się w 2005 roku. Choć szczyt został osiągnięty w 2008 roku, to za sprawą spowolnienia gospodarczego do oddania musiało minąć jeszcze 9 lat. Pierwsi goście przybyli do niego na początku 2018 roku.

Skoro wiemy już, jakie są najwyższe hotele, to zobaczmy...

 ...najwyżej położony pokój hotelowy na świecie

Rosewood Guangzhou to hotel zajmujący szesnaście najwyższych pięter 111-piętrowego centrum finansowego w Chinach. W najwyższym punkcie można się znaleźć 530 metrów n.p.m. Co ciekawe w tym samym hotelu znajduje się sky bar o nazwie Too High, czyli... Za Wysoko. Mieści się na 107. piętrze i oferuje m.in. taras z widokiem na ponad 15-milionowe miasto Guangzhou.

Najwyżej położone hotele na świecie

Po najwyższych hotelach na świecie zobaczmy teraz może nieco mniej okazałe, ale nie mniej wyjątkowe - położone na najwyższych wysokościach.

Berghotels Grawand, Włochy, 3000 m n.p.m.

To szósty w kolejności najwyżej położony hotel świata. Położony jest w Senales we Włoszech. Można się dostać do niego tylko za pomocą wyciągu.

Goście mają do dyspozycji komfortowe pokoje, restaurację, spa i piękne górskie widoki. Z pewnością miejsce to spodoba się miłośnikom nart, snowboardu i miłośnikom pieszych wędrówek.

Hacienda El, Porvenir, Ekwador, 3600 m n.p.m.

Hotel znajduje się w Cotopaxi, na stoku wulkanu Rumiñahui i oferuje przepiękne widoki na Andy. Co ciekawe, uprawiane są tu warzywa, oraz hodowane zwierzęta na mięso i mleko. Sa one  przygotowywane i serwowane w restauracji Haciendas. To czwarty najwyżej położony hotel na świecie

Hotel Everest View, Nepal, 3962 m n.p.m.

Jak sama nazwa mówi, hotel oferuje zapierający dech w piersiach widok na Mount Everest ze swoich luksusowych pokoi oraz hotelowej restauracji. Położony jest na terenie Parku Narodowego Sagarmatha w Nepalu, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Everest View ma także propozycję dla tych, którzy chcieliby odwiedzić to miejsce, ale mogą lub nie chce im się wchodzić pieszo pod górę. Można się tu dostać helikopterem.

Yeti Mountain Home Kongde, Katmandu, Nepal, 4250 m n.p.m.

Niewątpliwym atutem hotelu jest to, że oferuje niesamowity widok na całe Pasmo Everestu. Dotarcie na miejsce zajmuje około osiem godzin, ale wynagrodzi to ciepły i przytulny nocleg w jednym z 12. pokoi oraz posiłek w restauracji z widokiem na góry.

Hotel Tayka del Desierto Ojos de Perdiz, Boliwia, 4400 m n.p.m.

Położony na imponującej wysokości 4400 m n.p.m. w Ojos de Perdiz w Boliwii. To miejsce otoczone przez pustynię i góry na horyzoncie. Z pewnością nie znajdziemy tu luksusów rodem z Dubaju. Hotel zapewnia podstawowe zakwaterowanie i serwuje posiłki z miłą obsługą. Zbudowany został przez cztery lokalne rodziny.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: hotele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy