Przyszłość pola bitwy

DroneSentry X – nowy system obronny zdał pierwsze testy

Marynarka wojenna USA skutecznie testuje swoje nowe rozwiązania opracowywane przeciwko dronom bojowym. Jednym z nich jest system DroneSentry X, który wykorzystuje zintegrowane czujniki do wykrywania i zakłócania pracy wrogich pojazdów.

Nowy system obronny został opracowany przez australijską firmę zbrojeniową DroneShield. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA przeprowadził już pierwsze testy nowoczesnego uzbrojenia, które zamontowane na okrętach M80 Stiletto okazały swą niemałą przydatność do walki.

DroneSentry X to stosunkowo kompaktowe urządzenie, umieszczone w ośmiokątnej obudowie ochronnej. System może być montowany na dowolnym pojeździe, uwzględniając zarówno pojazdy kołowe jak i okręty. Całość jest sterowana zdalnie przez operatora, który może uzyskać pełny podgląd w działanie urządzenia, a pośrednictwem montowanego wyświetlacza. Drone Sentry wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizowania częstotliwości radiowych w swoim otoczeniu i identyfikowania "nieprzyjaznych" dronów.

Reklama

Chociaż szczegóły wspomnianych testów nie zostały w żaden sposób ujawnione, marynarka wojenna poinformowała, że system był testowany pod kątem "szerokiej gamy" zagrożeń przez okres sześciu tygodni. Co więcej, rozwiązanie wykazało zdolność do skutecznego wykrywania i unieszkodliwiania wrogich dronów, niezależnie od warunków w jakich znajdowały się okręty wojenne.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: marynarka wojenna | USA | Drony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy