Przyszłość pola bitwy

Iran chwali się kopią RQ-170

W centrum sił powietrznych IRCG Iran zaprezentował drona wykonanego w technologii stealth - kopię przechwyconego przed trzema laty amerykańskiego RQ-170, czytamy na łamach serwisu Defence24.

Okazją do zaprezentowania najnowszej maszyny bojowej była wizyta przywódcy islamskiej rewolucji Ajatollaha Ali Chamenei w centrum sił powietrznych IRCG. Drona wykonano podobno w oparciu o amerykańską konstrukcję RQ-170. Gotowość operacyjną ma osiągnąć już niedługo.

Iran chwali się kolejnym osiągnięciem i zapowiada, że z jego pomocą zbombarduje amerykańskie okręty w razie ewentualnego konfliktu zbrojnego. Warto jednak mieć na uwadze, że podobne prezentacje odbywają się w tym kraju co kilka miesięcy i za każdym razem okazują się kiepsko przygotowaną mistyfikacją i próbą zastraszenia.

Reklama

Jak jest tym razem? Na razie trudno ocenić. Pewne jest natomiast, że Iran przechwycił amerykańskiego drona. Zagadką wciąż pozostaje sposób, w jaki tego dokonał. USA twierdzą, że maszyna zwyczajnie popsuła się w powietrzu i spadła na terytorium Iranu, który zapewnia z kolei, że dokonał skomplikowanego ataku cybernetycznego.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama