Korea Południowa dysponuje bronią, która może zniszczyć sieć energetyczną Północy

Agencja Yonhap, powołując się na wojskowe źródła poinformowała, że Korea Południowa jest w stanie produkować bomby grafitowe.

Korea Południowa żyje ostatnio w ciągłym napięciu, które spowodowane jest dużą aktywnością militarną sąsiadów. W trosce o bezpieczeństwo, Koreańczycy z Południa starają się jak najlepiej przygotować na wypadek ewentualnego ataku. Jednym z elementów tych przygotowań są prace nad bombą grafitową, którą, jak podaje agencja Yonhap, mogą już wytwarzać. 

Ten specyficzny rodzaj bomb nie zagraża w dużym stopniu ludziom, a ich oddziaływanie jest skoncentrowane na elektrycznych systemach zasilających. Ich detonacja polega na rozpyleniu chmury drobnych włókien nad instrumentami elektrycznymi, co skutkuje zwarciami i zakłóceniami w dostawach energii elektrycznej. Dzięki temu, możliwa jest pacyfikacja przeciwnika bez rozlewu krwi. 

Bomba grafitowa nie jest wynalazkiem nowym. Tego rodzaju ładunki były już używane na początku lat 90. między innymi podczas wojny w Zatoce Perskiej. Dziś, kiedy elektryczność ma jeszcze większe znaczenie, może okazać się, że technologia tego typu będzie ogrywała kluczową rolę. 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Korea Południowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama