Reklama

Na Marsie istniała cywilizacja. Zniszczyła ją wojna jądrowa

Czy to możliwe, że na Marsie istniała kiedyś zaawansowana cywilizacja? Niektóre doniesienia sugerują, że miliony lat temu mogła ona zostać zniszczona przez wojnę jądrową.

O tym, że Czerwona Planeta jest następnym celem eksploracji kosmosu wiadomo od dawna. Kolejne misje na Marsa mogą pomóc odpowiedzieć na pytanie, jak wyglądała przeszłość tej planety. Astronomowie wiedzą, że przed 180 milionami lat zdarzyło się coś, co zniszczyło powierzchnię Marsa. Pierwotnie przyjęto, że miały odpowiadać za to siły natury, jednak ostatnio pojawiają się inne informacje.

John Brandenburg - jeden z uczonych pracujących dla Orbital Technologies, firmy zajmującej się przemysłem kosmicznym, zasugerował, że Marsa zniszczyli... jego poprzedni mieszkańcy! Dowodem na to ma być powierzchnia planety, która jest pełna substancji radioaktywnych włącznie z ksenonem-129, torem, uranem i radioaktywnym fosforem.

Brandenburg jest zdania, że miejsce potężnej eksplozji jądrowej, która zniszczyła Czerwoną Planetę, jest możliwe do ustalenia. Na powierzchni Marsa występują rejony, w których koncentracja promieniowania gamma jest wyraźnie wyższa. Jednym z nich jest obszar zwany Cydonia Mensae lub Galaxias Chaos.

Reklama

Zdaniem naukowca, Mars miał być kiedyś planetą podobną do Ziemi. Duża ilość tajemniczych budynków i nieznanych artefaktów obserwowanych na powierzchni planety przez marsjańskie łaziki i sondy ma być potwierdzeniem tych rewelacji.

Rewelacje Brandenburga idą jeszcze dalej - naukowiec sugeruje, że marsjańska cywilizacja mogła zostać zniszczona przez jakąś rasę z kosmosu. Niewykluczone, że podobny los może czekać Ziemię.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama