Reklama

Inteligentne karabiny na wyposażeniu amerykańskiej armii?

Amerykańska armia będzie testować tzw. inteligentną broń, czyli rozwiązanie opracowane przez firmę TrackingPoint.

Chodzi o karabiny wyposażone w system automatycznego celowania bazujący na oprogramowaniu Linux. Żołnierz posługujący się taką bronią musi tylko oznaczyć cel, a system wskaże, jak powinien wycelować. Weźmie przy tym pod uwagę warunki atmosferyczne (np. siłę i kierunek wiatru) i ukształtowanie terenu.

Pomysł może wydać się nieco dziwny, jednak już kilkuminutowe szkolenie wystarczy, aby oddać celny strzał na odległość ponad 900 metrów. Zostało to udowodnione podczas niedawnego pokazu w Las Vegas, gdzie zaledwie 1 lub 2 z 70 dziennikarzy testujących rozwiązanie TrackingPoint chybiło w cel oddalony o wspomnianą odległość.

Reklama

Warto podkreślić, że cena jednego karabinu wyposażonego w system inteligentnego celowania wynosi od 10 do 27 tys. dol.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Linux | TrackingPoint | karabin

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy