Reklama

Magnetyczne działo szynowe spisuje się coraz lepiej

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych zakończyła pierwszą fazę testów eksperymentalnego działa szynowego – czytamy na łamach serwisu Defense Tech.

Działo szynowe, znane również jako railgun, to broń dalekiego zasięgu i wysokiej energii, które może celnie strzelać pociskami pozbawionymi głowic na odległość ponad 160 km. - Aktualnie zakończyła się 1 faza testu, która polegała na wyłonieniu dwóch najlepszych projektów. Faza druga sprawdzi czy działo szynowe może oddawać wiele strzałów na minutę - powiedział admirał Matthew Klunder, szef Naval Research.

Do oddania strzału konieczne jest wygenerowanie szybkiego i odpowiednio potężnego impulsu elektromagnetycznego, który oddziałuje z ogromną siłą na szyny i umieszczony w nich pocisk, wyrzucając go z prędkością kilku tysięcy km/h.

Reklama

Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to nowa broń pojawi się na pokładach okrętów wojennych przed końcem 2016 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: działo szynowe | railgun | US Navy

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy