Boston Dynamics ukazuje prawdziwy cel przeznaczenia swoich robotów

Roboty od Boston Dynamics zachwycają swoimi zdolnościami. Obecnie to najbardziej zaawansowane urządzenia na świecie. Jednak wielu uważa, że zostaną wykorzystane na polach walki.

Kilka tygodni temu, firma oświadczyła, że jeszcze w tym roku wyprodukuje 100 sztuk swojego słynnego robota o nazwie SpotMini, a w kolejnych latach będzie to produkcja na ogromną skalę. Zainteresowanie tego typu maszynami jest ogromne.

Znajdą one zastosowanie nie tylko w najbardziej karkołomnych akcjach ratowniczych zainicjowanych po wystąpieniu różnych klęsk żywiołowych, ale również na potrzeby szybkiego i sprawnego dostarczania ładunków lub usprawnienia pracy policji.

Tymczasem firma Boston Dynamics opublikowała intrygującą animację na swoim profilu na Instagramie, na której możemy zobaczyć ideę wykorzystania jej urządzeń przez firmę Uber, w roli zrobotyzowanej taksówki dla żołnierzy.

Reklama

Pół żartem, pół serio, ale wizja transportu robo-zwierzyńcem żołnierzy i ładunków po polach walki jest jak najbardziej realną przyszłością. Chociaż oficjalnie ta firma, która jest własnością japońskiego giganta SoftBank, zaprzecza zastosowaniu robotów w armii i wyposażeniu ich w zabójczą broń, to jednak nie jest tajemnicą, że projektem poważnie interesuje się m.in. Pentagon.

Źródło: GeekWeek.pl/Boston Dynamics/Instagram / Fot. Boston Dynamics

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama