Boston Dynamics zapowiada nowe robo-zwierzęta i chce zalać nimi świat

Robo-zwierzyniec od Boston Dynamics robi ogromne wrażenie. To obecnie jedne z najbardziej zaawansowanych urządzeń na rynku. Firma niebawem zaprezentuje nowe roboty.

Firma Boston Dynamics pojawiła się na targach technologicznych CeBit 2018 w Hanowerze i zaprezentowała tam swojego najnowszego robota o nazwie SpotMini. Urządzenie ma niesamowite zdolności, o czym możecie kolejny raz przekonać się na poniższym materiale wideo.

SpotMini trafi do sprzedaży już w przyszłym roku. Firma na początek namierza wyprodukować 100 sztuk, a w kolejnych latach będą to już tysiące sztuk.

Robot waży 30 kilogramów, może przenosić ładunki o wadze do 45 kilogramów, a zainstalowane na jego pokładzie baterie pozwalają mu na 1,5-godzinną pracę. Ceny na razie nie podano, ale oczekuje się, że będą to okolice 30 tysięcy dolarów.

Reklama

Robot nie tylko potrafi odnaleźć się pośród górujących nad nim dużych obiektów, ale również może je omijać, wybrać łatwiejszą drogę czy wchodzić po schodach, zarówno tyłem, jak i przodem.

Boston Dynamics zaprojektował swoje urządzenia jako platformę open source dla deweloperów. Każdy klient będzie mógł dowolnie modyfikować dedykowanie oprogramowanie do jego obsługi wedle swojego zapotrzebowania.

Wiemy już, że zainteresowanie SpotamiMini wyraził m.in. szef Amazona. Widzi on zastosowanie dla robotów w kilku swoich innowacyjnych usługach. Jest pewne, że za kilka lat wiele firm będzie oferowało takie roboty dla służb ratunkowych czy patrolowych.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Boston Dynamics

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy