Elon Musk zaprezentował Tesla Bot, humanoidalny robot napędzany AI [WIDEO]

Tesla posiada swój potężny procesor sztucznej inteligencji, który pozwala pojazdom poruszać się po drogach bez udziału kierowców. Musk wpadł na pomysł, by wykorzystać tę technologię w robotach. I tak powstał Tesla Bot.

Podczas pierwszego Tesla AI Day, Musk opowiadał o technologach uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji tworzonych przez Teslę. Oczywiście, większość wydarzenia było poświęcone elektrycznym i niebawem również w pełni autonomicznym pojazdom tej marki, ale nie zabrakło też miejsca na wynalazki przyszłości.

Miliarder planuje czerpać całymi garściami z technologii AI tworzonych przez Teslę. Możemy spodziewać się, że w kolejnych latach będą powstawać nowe produkty bazujące na systemie Autopilota. Pierwszym z nich jest Tesla Bot. Humanoidalny robot będzie odnajdywał się w otaczającym go świecie za pomocą systemu kamer i właśnie Autopilota.

Reklama

Robot poruszać się będzie na dwóch nogach, mierzył 172 cm wysokości i ważył 56 kilogramów. Jego maksymalna prędkość poruszania się będzie wynosiła ok. 8 km/h. Na razie Tesla Bot znajduje się tylko w fazie koncepcji w PowerPoincie, ale na Tesla AI Day pojawił się jego ludzki sobowtór, który szalał na scenie.

Trzeba przyznać, że pomysł na taką prezentację robota w roli człowieka (w jego kostiumie) przypomina fejkowego humanoida o imieniu Borys, pokazanego w 2018 roku przez rosyjskich inżynierów na forum technologicznym ProjeKTOrija w Jarosławiu (). Robot w rzeczywistości okazał się być człowiekiem, co było bardzo niesmaczne.

Pierwszy prototyp Tesla Bot ma powstać najwcześniej w przyszłym roku. Musk planuje seryjną produkcję humanoida. Zapowiedział, że nie będzie mowy o Skynecie, bo maszyna ma być bardzo przyjazna ludziom. Pewnie właściciele pojazdów Tesli będą mogli go wykorzystać do wkładania wtyczki do ładowania pojazdów na stacjach SuperCharger. Pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: GeekWeek.pl/Tesla AI Day / Fot. Tesla AI Day

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy