Hiroshi Ishiguro stworzył androida o imieniu Ibuki. Robot wygląda jak dziecko

Inteligentne roboty to przyszłość naszej cywilizacji. Maszyny nie tylko wyręczą nas w codziennych czynnościach, ale również zobaczymy w nich swoich przyjaciół.

Jednym ze światowych pionierów prac nad technologiami robotów i sztucznej inteligencji jest znany inżynier Hiroshi Ishiguro. Mieszkaniec Kraju Kwitnącej Wiśni zasłynął na świecie budową humanoidalnego robota, który swoim wyglądem przypominał jego twórcę.

Był on wówczas najbardziej zaawansowaną tego typu maszyną na Ziemi. Wzbudzała ona mieszane uczucia. Jedni się nią zachwycali, a inni nie mogli na nią normalnie patrzeć, bo natychmiast zbierało im się na wymioty. Robot przez lata był udoskonalany i na co dzień pomaga naukowcowi w prowadzeniu wykładów na uczelni.

Reklama

Kilka dni temu Ishiguro zaprezentował nowego androida. Jest nim Ibuki, robot wyglądający jak dziecko. Maszyna liczy sobie 120 centymetrów wzrostu, waży 37 kilogramów i może poruszać się na czterech kołach.

Inżynier powiedział, że jego marzeniem była budowa nowego androida, który wygląda jak dziecko. Chciałby z jego pomocą dać radość wszystkim ludziom, którzy nie posiadają lub nie mogą mieć dzieci. Na razie Ibuki potrafi wykonać tylko podstawowe czynności, jak poruszać rękami, palcami, głową, ustami i oczami, ale niebawem jego umiejętności wzrosną.

Głowa i kończyny zostały wykonane z włókna węglowego, a za ich napęd odpowiada w sumie 47 wydajnych silników. Robot został też pokryty specjalnym lateksem, który idealnie imituje ludzką skórę. Zobaczcie Ibuki na najnowszym filmie.

Źródło: GeekWeek.pl/Hiroshi Ishiguro / Fot. Hiroshi Ishiguro

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy