Huawei otworzył pierwszy na świecie sklep obsługiwany tylko przez roboty

Na wielkie powitanie 2020 roku, chiński koncern postanowił pokazać, jak w niedalekiej przyszłości będą wyglądały sklepy z najnowocześniejszą elektroniką. Przed Wami sklep, w którym nie znajdziecie żadnej ludzkiej obsługi.

Zrobotyzowany sklep został otwarty w mieście Wuhan, czyli stolicy prowincji Hubei. Zamiast ludzi, całą obsługą najmują się zaawansowane roboty przemysłowe, które z należytą starannością od początku do końca przeprowadzą proces sprzedaży najnowszych produktów Huawei.

Sam sklep jest ciekawostką architektoniczną. Możemy tu mówić o totalnym minimaliźmie, który ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością w Państwie Środka. Punkt sprzedaży to nic innego jak cylinder otoczony kuloodpornym szkłem. W środku znajdują się trzy roboty.

Reklama

Sklep otwarty jest przez 24 godziny, przez 7 dni w tygodniu. Zamawianie produktów odbywa się za pośrednictwem wielkiego ekranu. Gdy już dokonamy ostatecznego wyboru, robot na naszych oczach pakuje sprzęt elektroniczny i po opłacie, trafia on do specjalnej półki, z której możemy go odebrać.

Władze Huawei twierdzą, że w takie sklepy to przyszłość sprzedaży urządzeń elektronicznych. Firma chce zbudować więcej takich zrobotyzowanych punktów sprzedaży. Dzięki nim, będzie można kupić produkty firmy nie tylko w wielkich centrach handlowych, ale również na zwykłych ulicach miast. Mają być one dostępne jak dziś np. paczkomaty. Ich atrybutem będą niskie koszta funkcjonowania, a to ze względu na brak ludzkiej załogi.

Źródło: GeekWeek.pl/Huawei / Fot. Huawei

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy