Nowa wersja robota ATLAS już niczym Terminator. Zobaczcie go w akcji

W szeregach armii USA niedługo znajdzie się humanoidalny robot ATLAS od Boston Dynamics. Jak możemy zobaczyć na najnowszym filmie, maszyna niczego się nie boi i dzielnie radzi sobie z trudami morderczego testu.

ATLAS rozwijany jest przez inżynierów od kilku lat. Z każdym rokiem coraz bardziej zaskakuje swoimi niesamowitymi zdolnościami. Bez problemu potrafi już poruszać się bez kabli zasilających, utrzymywać równowagę, podnosić ciężary, biegać, skakać, a nawet wykonać pełne salto.

Na najnowszym filmie przygotowanym przez ludzi z Corridor możemy zobaczyć, jak wygląda w akcji jego najnowsza wersja. Trzeba przyznać, że szokuje swoją sprawnością, odpornością i determinacją w wykonywaniu zleconych zadań. Chłopcy nie przebierali w środkach na utrudnienie pracy maszynie.

Reklama

Jednak jest to w pełni uzasadnione, gdyż tego typu roboty będą w przyszłości brały udział w wszelkiej maści akcjach ratunkowych. Dlatego nie może być dla nich żadnej taryfy ulgowej w kwestiach szkoleń i testów, gdy w grę będzie wchodziło ludzkie życie.

Gwoli wyjaśnienia, jest to najnowsza akcja grupy Corridor, która specjalizuje się w CGI. Na drugim filmie możecie zobaczyć, jak w ogóle wszystkie testy wyglądały od kuchni (). Obejrzyjcie, to bardzo się zdziwicie. No cóż, pozostaje nam tylko czekać na kolejne, bardziej zaawansowane wersje tej maszyny, które zbliżą się do tych z powyższych filmów.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube / Fot. YouTube/Corridor

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy