Oto najbardziej inteligentny robo-pies na świecie. „Obsłuży całe mieszkanie”

Sony zaprezentuje na tagach CES 2020 swój najnowszy wynalazek. Jest nim nowe wcielenie miłego robo-psa o nazwie Aibo, który zyskał nowy wygląd i bardzo praktyczne umiejętności. Robot ułatwi codzienne życie domowników.

Większość domowych zwierząt można określić mianem pasożytów, ponieważ tak naprawdę całymi dniami nic nie robią, tylko jedzą, śpią i trzeba je wyprowadzać, by załatwiły swoje potrzeby fizjologiczne. Tę rzeczywistość chcą odmienić Japończycy.

Zaoferują ludzkości robotyczne zwierzęta, które staną się bardzo pomocne w codziennym życiu domowników. Roboty Aibo nie tylko zapewnią rozrywkę, podobnie jak robią to żywe psy, ale również pomogą nam włączyć telewizor, pralkę czy zmywarkę, a także poinformują, gdy ktoś obcy zbliży się do naszego domu oraz dadzą nam znać, kiedy wyłączy się pralka czy zmywarka.

Reklama

Robo-pies ma stać się naszym asystentem głosowym. Dzięki niemu będziemy mogli sterować całym inteligentnym domem, a także poszerzyć wiedzę na najróżniejsze tematy. Jego pierwsi użytkownicy uważają, że to domowe zwierzę na miarę XXI wieku. Najbardziej zachwyceni takimi wynalazkami są ludzie, którzy stracili pupila lub nie chce im się kilka razy dziennie wyprowadzać go na spacer i wydawać pieniędzy na pokarm.

Chociaż nowe wcielenie Aibo nie jest tanie, bo kosztuje ok. 12 tysięcy złotych, to jednak jeśli pod uwagę weźmiemy fakt jego niesamowitych i praktycznych zdolności, brak potrzeby wyprowadzania, żywienia i specjalnej troski, to wydana każda złotówka na robo-psa wydaje się być jak najbardziej uzasadniona.

Źródło: GeekWeek.pl/Sony / Fot. Sony

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy