Oto Xiaomi CyberDog. Chiński koncern stawia teraz na tanie robo-psy [WIDEO]

Xiaomi zaskoczyło cały świat i swoich fanów nie tylko nowym wcieleniem smartfona ze słynnej serii Mi Mix, ale również zaprezentowało coś, czego nikt się nie spodziewał. Zobaczcie w akcji robo-psa.

Xiaomi sprzedaje nie tylko smartfony, ale również masę innych przydatnych urządzeń. Teraz nadszedł najwyższy czas na technologię przyszłości, która powoli wkracza do naszych domów, a mianowicie roboty.

I nie chodzi o inteligentny odkurzacz, tylko robo-psa o nazwie CyberDog. Xiaomi chwali się, że nie jest to jakaś tam zwykła zabawka, tylko zaawansowana maszyna, która napędzana jest potężną sztuczną inteligencją i najnowszymi rozwiązaniami robotycznymi.

Czworonożny robot może poruszać się z prędkością do 3,2 metra na sekundę i przenosić ładunki o masie do 3 kilogramów, a na jego pokładzie znalazło się 11. czujników dotykowych i ultradźwiękowych, kilka kamer, system nawigacji GPS i 6. mikrofonów. CyberDog ma wbudowany dysk wewnętrzny SSD o pojemności 128 GB.

Reklama

Robo-pies napędzany jest platformą NVIDIA Jetson Xavier NX. Zawiera ona 384 rdzenie CUDA, 48 rdzeni Tensor, 6 procesorów Carmel ARM i 2 silniki przyspieszające głębokie uczenie. Za tryby autonomiczne i sprawne omijanie przeszkód czuwa moduł Intel RealSense.

Pewnie myślicie, że za CyberDoga trzeba zapłacić majątek? Nie, Xiaomi zaskoczyło wszystkich również ceną. Robo-pies dostępny jest na terenie Państwa Środka za jedyne 10 tysięcy juanów, czyli jakieś 6 tysięcy złotych. Robot tego kalibru za cenę flagowego smartfona? Zobaczcie go w akcji.

Źródło: GeekWeek.pl/Xiaomi / Fot. Xiaomi

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy