Roboty od firmy CyberLife ukazują kwintesencję przyszłości naszej cywilizacji

Chloe to robot zaprojektowany i skonstruowany przez inżynierów z firmy CyberLife. W grze Detroit: Become Human będziemy mogli zobaczyć naszą przyszłość integracji z robotami humanoidalnymi.

Już jutro swoją premierę będzie miała długo wyczekiwana gra Detroit: Become Human, która pojawi się na konsolach PS4. Za projekt odpowiada słynne studio Quantic Dream, znane z tak wyśmienitych produkcji jak: Fahrenheit, Heavy Rain czy Beyond: Dwie dusze.

W związku z tym wielkim wydarzeniem, Sony pokazało wyglądające bardzo naturalnie roboty humanoidalne, które pojawiają się w grze. Najciekawszym z nich jest android o imieniu Chloe. Maszynę możecie zobaczyć na poniższym materiale filmowym, przygotowanym przez Sony.

W grze, w 2022 roku, pierwszy model, czyli Chloe, przeszedł test Turinga, co pozwoliło w 2024 roku wprowadzić androidy CyberLife do sprzedaży komercyjnej. ST200, czyli pierwszy komercyjny robot, kosztował 65 tysięcy dolarów.

Reklama

Trzy lata później Cyberlife świętowało sprzedaż miliona Androidów, wypuszczając na rynek model dla mainstreamu, kosztujący zaledwie 5 tysięcy dolarów.

W 2030 roku, akcje Cyberlife osiągają zawrotną wartość 850 miliardów dolarów, a rok później, amerykańska armia zamawia 2 miliony żołnierzy androidów. W 2038 pojawią się pierwsze problemy z maszynami, które ulegają autodestrukcji lub znikają. Dalszej części fabuły Wam już nie zdradzimy.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube/Sony / Fot. Sony

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy