Spotkanie trzech najbardziej zaawansowanych na świecie robo-psów

Podczas konferencji Inteligentnych Robotów i Systemów (IROS), która odbyła się kilka dni temu w hiszpańskim Madrycie, spotkały się trzy zaawansowane robo-psy.

Robot SpotMini od Boston Dynamics, ANY-mal od Robotic Systems Lab i Laikago od Unitree Robotics zaprezentowały swoje ciekawe umiejętności przed uczestnikami konferencji. Oczywiście, największy potencjał drzemie w robocie SpotMini, ponieważ jego ruchy są najbardziej zbliżone do naturalnych.

Jednak ANY-mal też zaskoczył, a nawet rozbawił wszystkich dość specyficznym wykonywaniem pompek. Chiński robot na razie niewiele potrafi, ale świetnie przytupuje i kibicuje swoim większym braciom.

Szkoda, że zabrakło wśród nich robota Cheetah 2 od inżynierów z Massachusetts Institute of Technology. On też wyśmienicie radzi sobie w trudnym terenie, a wyróżnia go zdolność do orientacji w przestrzeni tylko z wykorzystaniem kamer.

Reklama

Tak naprawdę roboty te rozwijane są od 3-4 lat. Wyobraźmy sobie, jakie zdolności będą posiadały takie maszyny za kolejne 3 lata, a co dopiero za 30 lat. Nasza codzienność odmieni się nie do poznania. Oby na lepsze, bo coraz głośniej mówi się o tym, że roboty odbiorą nam pracę.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube / Fot. Mashable

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy