W Chinach przesyłki dostarczają małe, żółte roboty. Radzą sobie lepiej od ludzi

W Państwie Środka kurierzy powoli odchodzą do lamusa. Ich miejsce coraz śmielej zajmują małe i inteligentne roboty, które radzą sobie znacznie lepiej od ludzi.

Wyglądają jak odkurzacze przemysłowe i szybko mkną z cennymi przesyłkami po ulicach chińskich metropolii. Roboty od firmy Zhen Robotic niebawem staną się nieodłącznym elementem codzienności mieszkańców chińskich miast.

Zakupy w globalnej sieci i opcja superszybkiego dostarczania przesyłek z każdym dniem cieszy się coraz to większą popularnością. Szacuje się, że już teraz codzienne dostarcza się ok. 100 milionów przesyłek w Państwie Środka, a za kilka lat liczba ta ma przekroczyć miliard.

Dlatego firma Zhen Robotic twierdzi, że przyszłością logistyki nie będą elektryczne e-vany kierowane przez ludzkich kurierów, tylko autonomiczne i inteligentne roboty, które same odbiorą przesyłki i szybko dostarczą je do czekających na nie klientów.

Reklama

Żółte roboty zaczęły pracę dla sieci popularnych supermarketów Suning. Zakupy mogą ważyć ponad 10 kilogramów, a robot może dostarczać je z prędkością 12 km/h, na odległość nawet 5 kilometrów od sklepu.

Firma Zhen Robotic chce w przyszłości opracować większe roboty, ale o kompaktowym wyglądzie, które będą mogły dostarczać po kilka przesyłek za jednym zamachem.

Źródło: GeekWeek.pl/Zhen Robotic / Fot. Zhen Robotic/AFP

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy