Reklama

Zobacz w akcji Koma 1.5, buggy i egzoszkielet dla wymagających [WIDEO]

Szybki rozwój robotyki owocuje powstawaniem coraz to bardziej dziwacznych, ale praktycznych wynalazków, które mogą pomóc pracownikom oraz normalnie funkcjonować wielu ludziom borykającym się z problemami zdrowotnymi.

Taka właśnie idea przyświecała pomysłodawcom projektu budowy Koma 1.5. Na pierwszy rzut oka mam tu do czynienia z niezwykle dziwacznym urządzeniem. Jednak, gdy zobaczymy go w akcji, to szybko zrozumiemy, jaki drzemie w nim ogromny potencjał.

Startup Atoun, który wspierany jest przez firmę Panasonic, zaprezentował urządzenie, które łączy w sobie możliwości egzoszkieletu i buggy. Koma 1.5 pozwala zatem swoim użytkownikom nie tylko poruszać się po schodach wraz z ciężkim ładunkiem, ale również po powierzchniach płaskich.

W tym pierwszym przypadku dwa przednie koła egzoszkieletu składają się do tyłu, tworząc dwie napędzane, przegubowe "nogi", które podążają za ruchami nóg użytkownika, tym samym wspierając je podczas wchodzenia i schodzenia.

Reklama

W trybie buggy, użytkownik nie musi robić kompletnie nic, ponieważ egzoszkielet zmienia się w pojazd, który może dowieźć operatora w dowolne miejsce. Bardzo ciekawą opcją jest technologia omijania przeszkód. Wykorzystuje ona zintegrowaną kamerę i komputerowy system wizyjny oparty na sztucznej inteligencji do wykrywania obiektów.

Startup Atoun na razie nie podał informacji, kiedy i czy w ogóle ten ciekawy wynalazek trafi do sprzedaży, ale bez względu na to, już teraz możecie zobaczyć go w akcji i sami ocenić, czy byłby pomocny w pracy magazynowej lub wsparł ludzi z ograniczoną sprawnością ruchową.

Źródło: GeekWeek.pl/Atoun/Panasonic / Fot. Atoun/Panasonic

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy