Reklama

5 niezawodnych sposobów na to, jak podłączyć smartfon do telewizora

Niezależnie od tego, czy masz Smart TV, czy korzystasz ze starego telewizora bez dostępu WiFi, bez problemu wyświetlisz obraz ze swojego telefonu na ekranie. Jak podłączyć smartfon do telewizora tak, by móc wyświetlać na dużym ekranie prywatne filmy i zdjęcia oraz grać w ulubione gry. Oto pięć sposobów na to, by zrobić to szybko i skutecznie.

Nie wiesz, po co podłączać smartfon do telewizora, skoro można po prostu grać w ulubione gry oglądać seriale na swoim telefonie? Chodzi przede wszystkim o komfort. Chociaż telefony z roku na rok oferują coraz więcej nowych opcji, trzeba przyznać, że ich ekrany są stosunkowo niewielkie. 

Po połączeniu smartfonu do telewizora, który wyświetla znacznie większy obraz, dużo lepiej zobaczysz zapisane w pamięci smartfonu filmy czy zdjęcia. Zatem, jeśli akurat spędzasz czas z rodziną lub przyjaciółmi i chcesz pokazać im jakikolwiek plik, który znajduje się w twojej komórce, nie wahaj się podłączyć telefonu do telewizora.

Reklama

Po skonfigurowaniu urządzeń możesz również wyświetlać strony internetowe lub korzystać na dużym ekranie z aplikacji znajdujących się na twoim urządzeniu mobilnym.

Podłączenie smartfona do telewizora. Bezprzewodowo albo za pomocą kabla

Jeśli chcesz połączyć telefon z telewizorem, musisz zdecydować się na jedną z metod:

  • Podłączanie smartfonu do telewizora bezprzewodowo
  • Podłączanie smartfonu do telewizora za pomocą kabla

To, czy do tego celu użyjesz routera Wi-Fi, Wi-Fi Direct, Bluetooth, złącza HDMI czy kabla USB zależy już tylko od tego, jakie funkcje oferuje posiadany przez ciebie sprzęt. Musisz dokładnie go obejrzeć, ponieważ może się okazać, że danej metody podłączania telefonu do telewizora po prostu nie da się u ciebie zastosować.  

Jak podłączyć smartfon do telewizora przez Wi-Fi?

Najprostszą odpowiedzią na pytanie, jak podłączyć smartfon do telewizora jest wykorzystanie bezprzewodowej sieci Wi-Fi, z której korzystasz w swoim domu. To rozwiązanie sprawdzi się u ciebie, jeżeli nie lubisz kabli i korzystasz ze Smart TV, czyli nowoczesnego telewizora z rozszerzoną funkcjonalnością i dostępem do internetu. 

Ponadto, dzielenie ekranów pomiędzy smartfonem i tv jest bardzo wygodne. Pozwoli ci wyświetlać na dużym ekranie pliki z dowolnej odległości, więc nie będziesz musiał stać tuż pod telewizorem.

Jak podłączyć smartfon do telewizora przez Wi-Fi? 

Musisz po prostu ściągnąć na swój smartfon odpowiednią aplikację, za pomocą której skonfigurujesz oba urządzenia i postępować według jej wskazówek. W przypadku Androida może być to opcja Smart View lub Prześlij Obraz, a dla systemu iOS – Screen Mirror+. Po jej wybraniu, na ekranie telewizora zobaczysz komunikat o próbie nawiązania połączenia, który musisz zaakceptować.

Pamiętaj, że zarówno Smart TV, jak i telefon muszą zostać połączone z tą samą siecią WI-Fi. W przeciwnym razie nie uda ci się połączyć telefonu z telewizorem.

Jak podłączyć smartfon do telewizora przez Wi-Fi Direct?

Jeżeli nie masz w domu stacjonarnego routera Wi-Fi , możesz skorzystać z innej metody na łączenie smartfona z telewizorem. Aby to zrobić, musisz posiadać w telefonie opcję Wi-Fi Direct. Technologia działa trochę jak Bluetooth. Również pozwala bezprzewodowo przekazywać dane pomiędzy dwoma urządzeniami, jednak można to robić przy większej odległości.

Jak połączyć podłączyć smartfon do telewizora przez Wi-Fi Direct? 

Najpierw odszukaj w panelu Narzędzi w twojej komórce opcję połączenia przez Wi-fi Direct. Włącz ją również w tv, wchodząc w sekcję aplikacji, a później sprawdź, czy jesteś w stanie wyszukać smartfon.

Jak podłączyć smartfon do telewizora przez Bluetooth?

Nie wiesz, jak podłączyć smartfon do telewizora, korzystając z powyższych metod? Możesz również skorzystać z opcji Bluetooth, którą bez problemu odnajdziesz w większości telewizorów i smartfonów. Jeżeli zarówno duże, jak i małe urządzenie posiadają taką opcję, po prostu je włącz i skonfiguruj odbiornik. 

Aby to zrobić w Menu wybierz opcję Wszystkich ustawień lub Ustawień zaawansowanych. Następnie wybierz Połączenia bezprzewodowe i sieciowe, a na końcu – Bluetooth. Kiedy to zrobisz, po prostu wyszukaj sprzęt, z którym chcesz się połączyć i wybierz go. Pamiętaj jednak, że w przypadku połączenia telewizora z telefonem przez Bluetooth, oba sprzęty muszą znajdować się jak najbliżej siebie.  

Jak podłączyć smartfon do telewizora przez kabel HDMI?

Jeżeli bezprzewodowe połączenia sprzętów się nie powiodły i wciąż zastanawiasz się, jak podłączyć telefon do telewizora, spróbuj zrobić to "po kablu", czyli korzystając z połączenia przewodowego. Możesz wykorzystać do tego celu kabel HDMI. Nie jest to może tak komfortowe, jak korzystanie z wcześniejszych opcji, ale również się sprawdza. 

Jak podłączyć smartfon do telewizora przez HDMI? 

Musisz sprawdzić, czy posiadasz odpowiedni port w tv i wejście micro HDMI w smartfonie. Jeżeli tak, to po prostu połącz kablem oba urządzenia i wybierz w Menu opcję HDMI jako źródło sygnału. 

Jeśli nie, konieczne będzie wykorzystanie przejściówki MHL z odpowiednim wejściem do telefonu, którą kupisz w sieci i stacjonarnych sklepach ze sprzętem elektronicznym. Trzeba ją po prostu podłączyć do smartfonu i odbiornika tv, a następnie w Menu telewizora przełączyć urządzenie na wejście WHL, aktywując funkcję Auto Input Change. Wybierając kabel MHL, warto postawić na wariant, który umożliwia jednoczesne wpięcie ładowarki do telefonu, aby nie trzeba było przerywać korzystania ze sprzętów.

Jak podłączyć telefon do telewizora przez kabel USB?

Jak podłączyć smartfon do telewizora jeszcze inaczej? Korzystając z kabla USB.

Aby zintegrować telefon z telewizorem, musisz oczywiście połączyć oba urządzenia po kablu i zmienić ustawienia smartfonu. W tym celu trzeba wejść w opcję Narzędzia i zmienić USB na przesyłanie plików albo MTP, czyli wariant, który umożliwia przesyłanie plików multimedialnych z urządzeń mobilnych. 

Na dużym ekranie należy natomiast wejść w aplikację Odtwarzacza multimedialnego, gdzie powinieneś zobaczyć foldery tj. zdjęcia czy muzyka, wewnątrz których znajdziesz swoje pliki ze smartfonu.

A.W.

Czytaj również:

Telewizory na celowniku. Ty też możesz stać się ofiarą! 

Jaki smartfon jest najlepszy dla seniora? 5 modeli, na które warto postawić

Jak usunąć konto na Facebooku na smartfonie i nie tylko? 

Czy od zawsze numerowano domy?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy