6,4-calowa Xperia ZU już 25 czerwca?

Firma Sony wysyła zaproszenia na zaplanowaną na 25 czerwca premierę nowego produktu (lub produktów). Wiele wskazuje na to, że chodzi o Xperię ZU, czyli 6,4-calowego olbrzyma.

O nadchodzącym smartfonie firmy Sony mówi się już od wielu tygodni. Skąd podejrzenia, że to właśnie to urządzenie ujrzymy na nadchodzącej konferencji? Treść niemieckiego zaproszenia mówi “lust auf mehr?", co w wolnym tłumaczeniu znaczy “chcesz więcej?". Słowo “więcej" jest przy tym wyraźnie pogrubione, co ze względu na charakter wydarzenia może być interpretowane jako większy ekran.

Na temat samego smartfona również pojawia się ostatnio coraz więcej przecieków. Według nich ekran o przekątnej 6,44 cala będzie pracować w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Niemniej jednak na wyświetlaczu tej wielkości rozdzielczość FullHD naprawdę ma sens, bo daje zagęszczenie 342 pikseli na cal, co z pewnością nie jest przesadą.

Reklama

Z kolei w kwestii zastosowanego procesora jedne plotki mówią o Snapdragonie 600, inne zaś o Snapdragonie 800. Druga opcja na chwilę obecną wydaje się jednak mało prawdopodobna. Oprócz tego na pokładzie urządzenia miałyby się znaleźć także 2 GB pamięci RAM oraz aparat 13 Mpix z sensorem Exmor RS.

Podobno Sony zostanie wyposażony także w specjalny rysik, dzięki któremu stałby się bezpośrednim konkurentem linii Galaxy Note. Wygląda więc na to, że w tym roku giganci technologiczni zamierzają zaatakować serię Samsunga, która do tej pory egzystowała właściwie bez żadnej liczącej się konkurencji.

Wcześniej pojawiły się już plotki, że nad 5,9-calowym urządzeniem z rysikiem pracuje także firma HTC, a kilka dni temu zaprezentowany został tablet Toshiba Excite Write, który jest odpowiedzią na Galaxy Note’a 10.1

Wszystkie wątpliwości powinny zostać rozwiane już 25 czerwca o godzinie 15.

Miron Nurski

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sony Xperia | Smartfon | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy