Ambient Display, czyli jak Nexus 6 wykorzysta swojego AMOLED-a

Dobra wiadomość dla przyszłych użytkowników Nexusa 6. Potencjał obecnego na jego pokładzie ekranu AMOLED nie zostanie zmarnowany.

AMOLED to nie tylko jakość, ale i funkcjonalność i Motorola doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Na jej smartfonach można bowiem znaleźć funkcję Moto Display, która odpowiada za wyświetlanie aktywnych powiadomień na zablokowanym ekranie. AMOLED-y, jak wiadomo, nie aktywują pikseli składających się na czerń, więc czytelne powiadomienia wyświetlane na czarnym tle przyjazne są nie tylko użytkownikowi, ale i baterii.

Tymczasem w oprogramowaniu Nexusa 6 niejaki Prashant Gahlot znalazł funkcję Ambient Display, która ma aktywować ekran po podniesieniu urządzenia lub napłynięciu jakiegoś powiadomienia.

Reklama

Będzie to rozwiązanie bardzo podobne do tego, które Motorola stosuje w innych swoich smartfonach. Z technicznego punktu widzenia to drobnostka, ale w praktyce jest to funkcja niezwykle użyteczna; wystarczy rzut oka na leżący na biurku telefon, by zobaczyć czy i jakie powiadomienia na nas czekają. Tego nie zastąpi żadna dioda powiadomień.

Co więcej, skoro taka opcja znalazła się standardowo w Androidzie 5.0, to niewykluczone, że w przyszłości skorzystają z niej użytkownicy innych OLED-owych urządzeń (głównie flagowców Samsunga).

Oczywiście w jakimś stopniu na baterii to się odbije, ale z zapewnień producenta wynika, że nie ma tragedii. Opis w Google Play sugeruje, że Nexus 6 potrafi pracować w trybie czuwania przez 330 godzin lub 250 godzin z ekranem w trybie Ambient Display. To w dalszym ciągu dobry wynik.

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Nexus 6 | AMOLED

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy