Android nie jest gotowy na procesory wielordzeniowe

Coraz więcej smartfonów posiada niezwykłą moc obliczeniową wielordzeniowych procesorów. Jednak zdaniem Mike'a Bella z Intela, specyfikacje współczesnych słuchawek z Androidem mogą nie być tak imponujące, jak to wygląda na pierwszy rzut oka.

W rozmowie z magazynem Inquirer, Bell wyjaśnia, że Android nie jest przystosowany do tego, by w efektywny sposób wykorzystać możliwości procesorów wielordzeniowych. W ekstremalnych przypadkach kilka rdzeni może nawet powodować obniżenie wydajności.

- Przyjrzeliśmy się wielu procesorom wielordzeniowym dostępnym na rynku i, szczerze mówiąc, wcale nie jest oczywiste, że wraz z dodatkowym rdzeniem dostaje się coś w zamian - powiedział Bell.

Według Intela, Android nie wykorzystuje w pełni możliwości procesorów wielordzeniowych, a firmy produkujące kości ARM powinny zająć się tym problemem tak jak zajmuje się nim Intel.

- Sposób, w jaki zaimplementowano [algorytmy szeregowania wątków] obecnie sprawia, że Android nie wykorzystuje wielu rdzeni tak efektywnie jak mógłby. Myślę, że producenci systemów na chipie po prostu nie zainteresowali się tym problemem. W chwili obecnej wykazywany przez niektórych brak zaimplementowania rozwiązań sprzętowych jest największym problemem - podsumował pracownik Intela.

Reklama

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Android | Google | Intel | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy