Apple jest warty ponad 700 mld dol.

Firma Apple jest warta w tej chwili ponad 700 mld dol. Żadnej innej spółce nie udało się jeszcze przekroczyć tej bariery!

Za jedną akcję Apple trzeba zapłacić 122,02 dol. To oznacza, że szacowana wartość spółki wynosi dokładnie 710,7 mld dol.! Za wynikiem stanęło niedawne podsumowanie finansowe za czwarty kwartał 2014 roku. Według opublikowanych przez Apple danych całkowity przychód firmy wyniósł 74,6 mld dol., co stanowi 30 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Marża brutto spółki na poziomie 39,9 proc. oznacza zysk w wysokości 18 mld dol.

710 mld dol. to astronomiczna kwota. Najlepiej świadczą o tym wartości kolejnych najcenniejszych światowych spółek. Otóż na drugim miejscu znalazł się olejowy potentat Exxon, którego wartość oszacowano na 385 mld dol. Nieco niżej znajduje się Google z "wynikiem" 362 mld. W tym miejscu warto zaznaczyć, że Apple jest warte dwukrotnie więcej!

Reklama

Sieć sklepów Walmart wyceniono na 281 mld. Ciekawe, że wartość General Motors stanowi zaledwie 8,5 proc. wartości Apple. 

Ciekawe czy producentowi iPhone'a uda się przekroczyć barierę biliona dolarów?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy