Apple rezygnuje z części podzespołów Samsunga

Po wygranej wojnie patentowej Apple postanawia jeszcze bardziej uszczuplić budżet Samsunga poprzez zmniejszenie ilości zamówień na jego podzespoły potrzebne do produkcji nowego iPhone'a.

Agencja Reuters, powołując się na swojego anonimowego informatora, twierdzi, że producent urządzeń z logo nadgryzionego jabłka zmniejszył ilość zamówień na moduły pamięci wewnętrznej i pamięć RAM potrzebne do produkcji iPhone'a 5, którego premiera odbędzie się już za dwa dni. Do grona producentów tych podzespołów miałyby dołączyć takie firmy, jak Toshiba, Elpida Memory oraz SK Hyniks.

Mogłoby się wydawać, że powodem takiego zagrania jest wrogość Apple'a wobec Samsunga po licznych wojnach patentowych, jednak nic bardziej mylnego. Wspomniany wyżej informator twierdzi, że gigant z Cupertino ma na celu tylko i wyłącznie dywersyfikację dostaw chipów pamięci. Apple przewiduje, że iPhone 5 będzie bił rekordy sprzedaży, więc zwiększenie łańcucha dostaw komponentów zmniejszy ryzyko nienadążania z produkcją przez jednego producenta i ewentualnego wstrzymania dostaw.

Reklama

Ciekaw jestem, czy Samsung będzie się starał jakoś odbić sobie zmniejszenie zysków płynących z produktów z iOS-em na pokładzie. Kilkaset milionów mobilnych urządzeń Apple'a to w końcu niezłe źródło dochodów nawet dla jego konkurentów. O ile po usunięciu Map Google'a i YouTube'a z iOS-u gigant z Mountain View zaczął na tej platformie budować własny ekosystem, o tyle Samsung zadanie ma znacznie trudniejsze, bo nie przemyci chipów pamięci do AppStore'a.

Póki co południowokoreański producent dalej będzie nieźle zarabiał na zabawkach Apple'a, gdyż wciąż jest chociażby jedynym producentem jego mikroprocesorów, ale nie zdziwiłbym się, gdyby w przyszłości Samsung bardziej skupił się na licencjonowaniu swoich patentów. Pytanie tylko co wtedy zrobi Apple?

Miron Nurski

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: samsung | apple | spór Apple Samsung

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy