Chcą układu z operatorami komórkowymi

Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczyna rozmowy z operatorami komórkowymi, które mają na celu zwiększenie inwestycji w rozwój komórkowej infrastruktury, w zamian za wstrzymanie szybkiej obniżki stawek hurtowych za kończenie rozmów (MTR).

Urząd Komunikacji Elektronicznej i operatorzy komórkowi rozmawiają o zawarciu porozumieniu, które ma rozwiązać problemy związane z przerywaniem rozmów komórkowych, brakiem zasięgu czy wolnym internetem mobilnym - podaje "Gazeta Wyborcza".

Z informacji Gazety wynika, że rozmowy są w początkowej fazie. Celem UKE jest zawarcie porozumienia z operatorami telefonii komórkowej, którzy zobowiążą się do rozbudowy swoich sieci w zamian za wstrzymanie się z szybkimi obniżkami stawek MTR za połączenia na dwa lata. Stawki MTR to opłaty, jakie operatorzy płaca wzajemnie za połączenia zakończone w sieci wewnętrznej.

Na ewentualnym porozumieniu zyskają operatorzy, którzy nie będą musieli obawiać się dużych spadków przychodów z powodu obniżki stawek MTR, w zamian przeznaczając więcej funduszy na inwestycje. Tym bardziej, że w ostatnich miesiącach operatorzy wkładają mniej pieniędzy w swoje sieci. Z kolei klienci otrzymają lepsza jakość usług (np. szybszy mobilny internet o dużym zasięgu).

Reklama

Media2
Dowiedz się więcej na temat: operatorzy | UKE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy