Dell przygotowuje smartfona z Androidem

Wicelider rynku pecetów, Dell, potwierdził na łamach firmowego bloga pojawiające się tu i ówdzie informacje o prowadzeniu prac nad własnym smartfonem z Androidem.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami do sprzedaży trafi urządzenie o nazwie Mini 3. Dell nie ujawnił na razie szczegółów technicznych tego modelu.

Mini 3 ukaże się początkowo w Chinach i Brazylii. Dell poinformował, że podjął już współpracę z miejscowymi operatorami - China Mobile i Claro. W tej chwili nie wiadomo, czy urządzenie trafi też na rynek europejski.

Dell to nie pierwszy producent komputerów osobistych, który postanowił wykorzystać obecny boom na rynku smartfonów do poprawy słabnących wyników spowodowanych malejącymi marżami w głównym obszarze swojej działalności. Wcześniej Acer przejął dostawcę smartfonów E-Ten, a owocami ich związku są oparte na Windows Mobile urządzenia z serii neoTouch i beTouch oraz bazujący na Androidzie model Liquid. Ponadto Asus i Garmin pracują razem nad wciąż nieosiągalnymi w Polsce urządzeniami nüvifone.

Reklama

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: urządzenie | Dell

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy