Galaxy Note III z 6,3-calowym ekranem i Exynosem 5 Octa?

Niemal pewne jest, że układ Exynos 5 Octa będzie sercem nowego flagowca Samsunga. Teraz pojawiły się informacje, że jednostka ta zagości także w następnym - jeszcze większym Galaxy Note.

Z informacji przekazanych przez serwis UnwieredView wynika, że Samsung Galaxy Note III, podobnie jak flagowy Galaxy S IV, wyposażony będzie w najnowszego Exynosa 5 Octa, którego cechą szczególną jest obecność dwóch czterordzeniowych chipów. Pierwszy układ zbudowany na architekturze Cortex A15 o taktowaniu do 1,8 GHz zapewni najwyższą wydajność, a drugi układ na Corteksie A7 będzie działać podczas normalnej pracy urządzenia, pobierając przy tym niewiele energii.

Pierwsze doniesienia dotyczące przekątnej ekranu sugerują, że smartfony wciąż będą rosły. Zaprezentowany w 2011 roku pierwszy Note z ekranem o przekątnej 5,3 cala, który kiedyś wydawał mi się ogromnym urządzeniem, został zastąpiony przez 5,5-calową wersję II. Jeśli wierzyć plotkom, Samsung szykuje jeszcze większy skok. Galaxy Note III ma mieć bowiem wyświetlacz o przekątnej 6,3 cala!

Reklama

Taka wielkość ekranu, która jeszcze do niedawna wydawała się absurdem, po prezentacji 6,1-calowego Huaweia powoli przestaje zaskakiwać. Jeśli plotki się potwierdzą, niemal pewne jest, że w ślady Samsunga i Huaweia pójdą pozostali producenci. Oznacza to, że jeszcze w tym roku może pojawić się kilka gigantycznych urządzeń ocierających się o dolną granicę przekątnej w tabletach.

Więcej na ten temat będziemy mogli powiedzieć dopiero po prezentacji trzeciej generacji Galaxy Note’a, który na rynku ma pojawić się w drugiej połowie roku.

Tomasz Hamryszak

komorkomania.pl


Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Exynos
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy